Návrat na Lauenstein přehled

Návrat na Lauenstein
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201418/mid_hrabstvi-lauenstein-navrat-na-lauen-bx0-201418.jpg 4 40 40

Hrabství Lauenstein série

< 2. díl

Pokračování titulu Dědictví Lauensteinů. U příležitosti korunovace Fridricha II. se setkají dva mladí lidé – rytíř Dietmar z Ornemünde a krásná Sofie. Zamilují se do sebe na první pohled, ale jejich sňatek je nemyslitelný. Sofiin otec si totiž neprávem přivlastnil statky Dietmarovy rodiny a pokusil se dokonce zabít jeho rodiče. Když se Dietmar rozhodne podstoupit riziko a dobýt své dědictví zpět, má to nedozírné a hrozné následky, které se nedotknou jen obou zamilovaných.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das Erbe der Pilgerin , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Návrat na Lauenstein. Přihlašte se a napište ho.

Paulika419
08.08.2023 5 z 5

Kniha je čtivá určitě se nebudete nudit.Zajímavá je i v tom,že autorka se snažila popsat katarské náboženství a přiblížit čtenáři smysl tohoto až mystického hnutí.To se jí podařilo.Dojemný závěr knihy jsem čekala.U mě 5 hvězdiček.

oka3408
25.03.2020 2 z 5

Nepřipojuji se k ostatním.Na rozdíl od prvního dílu,který se mi četl dobře,druhým jsem se prokousávala. Z mého pohledu už to byla hodně červená knihovna,ale chápu,že je třeba i příběhů z dobrým koncem

NymphMaeve
31.03.2019 4 z 5

Druhý díl mě potěšil trochu více než první. Přišlo mi, že je čtivěji napsaný, příjemnější popisy i dialogy avšak zase o mnoho více bojů a války. Zatímco první díl se věnuje hlavně Gerlin, druhý už se soustředí na Dietmara a jeho úspěchy na poli bojů i lásky. Vše bylo zašmodrchané až moc a přitom snadno předvídatelné řešení. I zde je však rozsah až moc velký, natažený nudnými popisy hlavně politické situace (té je věnován doslov, kde je vše popsáno v historických souvislostech) a vztahů mezi stranami i šlechtou. Co mě trochu více štvalo bylo časové rozpětí děje knihy. Ten je zde neskutečně dlouhý - v rámci mnoha let. Některé pasáže jsou roztahané, jiné překlenuty v pár větách. Styl zůstal i zde stejný. Bavilo mě to asi o chlup více než první díl, bylo to zajímavější a čtivější. I přesto se do knihy znovu nepustím. Historické romány jsou mým oblíbeným žánrem, ale tato dualogie je pro mě z těch slabších, vím o mnoha lepších.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Návrat na Lauenstein v seznamech