Jak chutná naděje přehled

Jak chutná naděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515293/bmid_jak-chutna-nadeje-65bde1cccd001.jpg 5 50 50

Adéla, Sandra a Edita jsou každá jiná, přesto jsou si v mnohém podobné. Adéla se musí starat o sourozence, protože její matka pije. Sandra žila v Austrálii, a proto vyčnívá z davu. Edita se pere s nízkým sebevědomím a nešťastnou láskou. Pomůže jim přátelství zachránit to, co nedokážou dát do pořádku ani dospělí?

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak chutná naděje. Přihlašte se a napište ho.

Vlasta71
28.02.2024 4 z 5

Ví někdo z nás jak chutná naděje? Další oddechová kniha pro dívky a ženy.
Tři kamarádky Adéla, Sandra a Edita každá z jiného rodinného prostředí, každá s jinými plány do budoucna. Které se spojí se svými spolužáky a pomůžou Adéle. Nejvíce mně chytl život Adély se kterou se osud nemazlil, ale která dokázala že i ze dna se dá odrazit a dojít ke svému štěstí.

ctu_a_pisu
16.02.2024 4 z 5

Moc hezký a milý příběh pro mladé dívky.

Během roku, který se odehraje v knize poznáváme osudy 3 mladých slečen. Vyprávěno v er-formě a vždy zaostřeno na jednu z kamarádek (přiznám se ale, že by mi více seděla ich-forma vždy z pohledu jedné z dívek). Kapitoly občas až moc krátké a naopak i až moc dlouhé.

Krásně popsaný vývoj postav a vztahů - moc se mi líbilo, jak se daly všechny dohromady. Kniha je spíše zaměřená na zlomové okamžiky, takže se pořád něco děje, není tam moc omáčky (cením).

Jedná se prostě o jednoduchou knihu, kterou doporučuji pro nenáročné čtenáře. Některé situace byly na mě až moc rychlé, ale pro náctileté myslím dostačující.

Kniha se díky tomu četla moc hezky, navíc má pozitivní, až sluníčkový děj, zápletky vždy ideálně vyřešené. Velice oddechové čtení - vlastně se jedná o popis vzniku velice pevného přátelství.

Moc se mi líbila "jemně" popsaná milostná scéna - ideál pro mladé romantické duše.

Konec je prakticky šťastný, takže si troufnu říci, že nezklame. Oceňuji prolog, kdy se kniha hezky dokončí a uzavře.

S hlavními hrdiny jsem se vrátila do mých náctiletých časů a jejich příběhy jsem si prožila s nimi.

Hodnocení je tady těžké, ale pokud bych to brala z pohledu mladých dívek, pro které je kniha primárně určena, nenašla jsem nic, co by mi vadilo (až na tu er-formu).

KamilaBaj
07.02.2024 5 z 5

Vrátila jsem se do mladých let. Naprosto skvělá knížka! :) Těším se, až si ji přečte má dcera.

Dvůr zázraků, Pohádka a další knižní novinky (21. týden)

21.05.2023

Kniha Jak chutná naděje v seznamech

Austrálie přátelství láska studenti gymnázium léto

Šárka Hieková
česká, 1973