Říční dáma přehled

Říční dáma
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4838/james-river-ricni-da.jpg 4 173 173

James River série

< 4. díl

Pohlednému majiteli plantáže Wesley Stanfordovi nestojí chudá dívka Leah Simmonsová, jež jej již dlouho obdivuje, ani za pohled. Avšak neočekávaný zvrat osudu, náhodná událost na říčním břehu, způsobí, že se neochotně stane jejím manželem. Wesley opouští Virginii rozhodnut vybudovat si nový život v dosud nezkrotném Kentucky. Zde zjišťuje, že žena, jíž se takto hodlal zbavit, je vášnivá, hrdá a statečná – že je tou, bez níž by již nechtěl žít. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

River lady , 1985

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Říční dáma. Přihlašte se a napište ho.

DominaCZ
12.10.2020 odpad!

SPOILERY
Panejo, klasika.
Ač mu ona-umaštěná hladová vychrtlina, smrdí, o pár minut později ji na břehu na zemi otentovává, protože se mu ona vetřela.
Ona neustále dotěrná jak štěnice - SVEZEŠ MĚ NA KONI ?? (už jí není 14 proboha, je jí 22!!), šahá na něj, na ruku se mu věší když se s ním vede...no fuj, myslím že vznešený pán by špínu, za jakou ji oprávněně má, odkopl a ani by na ni nemrkl.
Jenže on ji s chutí ojede a ještě jí hodí penízek.

O půl roku později se k jejímu bubnu veřejně přizná na svých zásnubách, panejo, VEŘEJNĚ! Co z toho, hlásit se k takové špíně chudé z bažin?
Otřes prostě dál nemám slov. Pro naivní trouby dobrý.
Realisty to ale akorát tak na*ere.

Kudík
09.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Wesley Stanford se mi v prvním díle zdál naprosto jiný. V 1. díle došlo k jeho seznámení s Leah Simmonsovou a za její pomoc i darování zlaté mince. V tomto díle je Wes cca do poloviny knihy neskutečně zaslepený a tvrdohlavý blb. Leah byla zase káče, měnící se v labuť, ale za dost vysokou cenu, ať už se jednalo o jejího otce, péče o sourozence, anebo vstup do manželství. Opět zde bylo pár nevyjasněných okolností a nedodělků. Např. Kimberly se 3/4 knihy projevuje jako naprosto nepoužitelná, sebestředná, na povel omdlévající potvora a konec zásadní změna a rozhodnutí při volbě partnera? Navíc odhalí Tanečníka. I když od té "nehody" s povozem (toho zbytečně utraceného koně jí neodpustím), jsem měla při dalších událostech jistá oprávněná podezření. Nebo bratr Leah Abe. Jemu bych zaručeně přála jiný konec, už jen za to co provedl Nicole, a když už se zde objevil Abe, proč na plantáži nebo v mlýně se alespoň nemihl i druhý bratr Isaac? A poté takový useknutý konec. Ale i přes mé výtky je to pěkné čtení se zajímavým dějem. Např. dvojčata Bud a Cal jsou super postavy. Líbil se mi i Justin a Linnet s Mirandou.

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Hezké, oddychové čtení :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Říční dáma v seznamech

v dalších seznamech3x