Kapitán Smrt přehled

Kapitán Smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39746/bmid_kapitan-smrt-gPI-39746.png 4 765 765

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. Na místo hrůzného nálezu byli přivolání detektivové z oddělení vražd – začínající Richard Krauz a zkušený Eduard Burger. Kolotoč vyšetřování se roztočil. Detektivové záhy zjišťují, že nebožtíkem je bývalý kostelník z kostela svaté Barbory. Vyšetřování však provází absolutní nezájem všech – vyšších míst i církve samé. Proč? Krauz s Burgerem přesto pokračují v pátrání a nechtíce se dostávají na stopu záhady, jejíž krvavé nitky míří do dávné minulosti…... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská
Vydáno: , XYZ (ČR)

Červený kapitán , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kapitán Smrt. Přihlašte se a napište ho.

Fcelicka_maja
06.05.2024 5 z 5

Tak to byla jízda! Červený kapitán. Hlas pana Mňahončáka tomu dodává hloubku a slovenština šťávu. Podívala jsem se do devadesátek, do hostorie, do Čech a seděla zatĺčená ako klinec. Rozhodně se při tom nedalo tancovat po kuchyni, pozornost si vyžádával jak spletitý děj, tak přezdívky postav, naštěstí sem tam došlo i na shrnutí událostí po jistém úseku vyprávění. Ani se moc nestydím, že jsem si nějakou dobu myslela, že na Slovensku mají tmu jako v kapse. Natŕŕŕčme poháriky a vezměme do rukou další kus. Vtípky taky. AKSK

Igor1311
12.04.2024 5 z 5

Zas a znova famózny diel so zaujímavou historkou zápletkou, aj keď miestami už prekombinovanou a ťažko uveriteľnou, ale zas s výborným nápadom v porovnaní s ostatnými časťami.

kopeceli
27.01.2024 5 z 5

Napínavá kniha! Cením si také srozumitelného shrnutí vzniku, smyslu a zániku templářů.
Příběh je hodně dramatický, místy až těžko uvěřitelný, čtenář ani nedýchá. Pak skončí a taková trochu pachuť zůstane. Je to vědomí, že Dán vychází ze skutečného příběhu, na kterém vystaví smyšlenou detektivku. Politika je také reálná, jen jména se pozmění...
Vyplatí se přečíst a nechat si čas na dobré zažití.

Připravované knižní novinky (31. 8. - 7. 9.)

29.08.2015

Historie se opakuje v pravidelných intervalech.

Kniha Kapitán Smrt v seznamech

v Právě čtených8x