Kritika slov přehled

Kritika slov
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110131/kritika-slov-110131.jpg 5 45 45

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kritika slov. Přihlašte se a napište ho.

tittanie
09.11.2023 5 z 5

Sotva jsem začala číst, věděla jsem, že je to kniha plná skvělých myšlenek. Dočetla jsem druhou kapitolu a hned jsem knize dala 5*.

Cizí je jen to, co je nám lhostejné, do čeho se nutíme a čem nemáme vnitřní účast. Z tohoto hlediska je velmi mnoho národních hesel, domácích produktů a českých idejí, které jsou jenom "cizím vlivem". Vše záleží na tom, jaký kdo je ve svém prožití.

I tu, čtenáři, je zbytečno křičeti a tlouci pěstí na tyto pro tebe tak cizí, nepřirozené a nepoddajné věci. Čím více křičíš, tím hůře se věc utváří.

Česneksmedem
24.04.2023 5 z 5

Některé dámy už sepsaly velice výstižné komentáře, takže je těžké navazovat. Když jsem to četl, tak jsem si říkal, jestli by z té myšlenky kritiky slov nešla udělat taková intelektuálnější společenská hra. Představte si společnost kolem jednoho většího stolu. Hraní karet se jim zdá "přízemní", šachy moc "královské" a pití moc "primitivní". A tak každý dostane jedno slovo a hned je musí "zkritizovat". Pokud by z toho vzniklo alespoň něco trochu podobného této knize, tak říkám: "Díky, mistře!".

Lac
05.02.2023 5 z 5

Poučné a platné i dnes.

Zatím zde není žádná související novinka.

Avšak je také jiný rozum, jenž neposuzuje, ale dívá se. (…) A já věřím, že vidění je veliká moudrost, a že je záslužnější mnohem víc vidět než soudit; ba věřím, že čím více kdo vidí, tím méně může soudit, a tím méně také touží po tom, aby byl soudcem.

Kniha Kritika slov v seznamech

v Právě čtených1x