Stvůra přehled

Stvůra https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464930/bmid_stvura-ctL-464930.png 4 1118 1118

V Holicích je nalezeno surově zbité a rozřezané tělo mladé dívky. Vyšetřování se ujímá výkonná a cílevědomá komisařka Laura Linhartová, nepříliš populární mezi svými spolupracovníky, spolu s novým kolegou Adamem Benešem. Hlavním podezřelým se stává nedávno usvědčený vrah, který má na svědomí podobnou vraždu. Shodné znaky mezi oběma případy jsou sice nepřehlédnutelné, ale brzy se ukazuje, že jde o podobnost pouze zdánlivou. Na scéně se objevuje neznámý vrah číslo dvě a dvojice kriminalistů se pouští do zapeklitého vyšetřování plného nečekaných odhalení.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stvůra. Přihlašte se a napište ho.

limruska
12.05.2024 3 z 5

Začátek byl dlouhým popisováním táhlý, ale pak už byl děj svižnější. První knihu autorky hodnotím vlastně jako skvělou, i když nej počet hvězd nedávám, to si nechám na další díly, určitě se bude zdokonalovat.

Annannas
11.05.2024 4 z 5

Úplná TOP detektivka to není, ale je to příjemně plynoucí čtivo.

veronika3878
11.05.2024 3 z 5

U této knihy je opravdu vidět, že je to prvotina. Pominu-li kostrbaté a mnohdy úsměvné dialogy, kdy měl člověk pocit, že spolu nemluví dospělí lidé, ale středoškoláci a vyšetřování stylem pokus, omyl, kdy radši obviníme každého, kdo nám zkříží cestu, tak mi asi nejvíc vadila dynamika mezi hlavními postavami.
Celou knihu jsem si kladla otázku "Proč by sakra někdo chtěl stvořit tak nesympatické ( a v tomto případě i značně neprofesionální) hlavní postavy?" Hodný a zlý policajt je už docela klišé a nejsem si jistá, že by někdo chtěl v týmu rapla, který na každého svědka či podezřelého vyskakuje, jako čertík z krabičky. A na nervy mi lezly i nekonečné hádky obou kriminalistů o to, kdo komu rozdupal bábovičku.
Hvězdičku navíc za mě dostávají Pardubice a blízké okolí. Jako rodilý Pardubák, nedobrovolně přesídlený do Brna, jsem si návrat vychutnala a klidně bych snesla víc reálií známých míst.

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Velký dům, tři mrtvoly a jeden nezvaný host...

19.02.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ocenění knihy (1)

2021 - Cena Jiřího Marka