Lovci perel přehled

Lovci perel https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2003/bmid_lovci-perel-T2y-2003.jpg 4 85 85

Lovci perel série

Podnázev: Román o touze, která ubližuje, mrzačí a zabíjí Temné mořské hlubiny, ve kterých se perly rodí, jsou stejně kruté jako svět jejich lovců. Perly nosí slzy, říká jedno z přísloví, což o nikom neplatí víc než o lovcích perel. Touha po perlách ubližuje, mrzačí a zabíjí. Cameron McKenzie přichází do Austrálie zbohatnout. Sní o obrovské perle, která by ho navždy zbavila bídy. Několikrát mu bohatství proklouzne mezi prsty a vidina pomsty ho připraví o ženu, již miluje. Mezi lovci perel se nevyplácí věřit nikomu. A ze všeho nejméně těm, kteří se tváří jako přátelé...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , BB art

Pearls , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lovci perel. Přihlašte se a napište ho.

Jack Bauer
22.08.2023 4 z 5

Nádherný čtivý román o nebezpečném povolání lovců perel s perfektně popsanými charaktery různých postav. Krátké kapitoly nutí číst knihu na jeden zátah. Škoda, že jsem prvně četl druhý díl u něhož jsem nechápal souvislosti a trochu se připravil o napětí s Cameronem a Simeonem. Co kniha to perla.

mi-380
14.11.2022 5 z 5

Cesta za snem. Urputná, napínavá, bez humoru, plná zrady, násilí a dobové rasové segregace.
90 % (zatím 79 hodnocení s průměrem 84 %).

Potápěči jsou vždycky špatně naložení a vzteklí, když je čeká práce. Mnohé z nich neustále trápilo „revma“, mírné či chronické bolesti kloubů. Trpívali hroznými křečemi v ramenou a prakticky permanentní bolestí hlavy, která jim často po několik nocí bránila usnout. Bolest obvykle nepolevila, ani když se znovu ponořili pod hladinu. Nedalo se s tím nic dělat. Nejlíp se jim klidit z cesty a jít si po své práci.

Zemře tak, jak žil. Jako chudák. Jako kluk si přísahal, že to v životě někam dotáhne, že porazí osud, který mu Stvořitel přichystal, když ho poslal na svět v chatrčích v Glasgow. Jedna jediná perla mohla změnit jeho osud.

„Tady a tady,“ ukázal malé černé tečky, „jsou kazy. Nelze říct, jestli jdou až k jádru. Možná vyděláte jmění, možná odejdete s prázdnou.“
„Co bych měl podle vás udělat, Tome?“
„Není to má perla, pane McKenzie. Rozhodnutí je na vás. Za tohoto stavu bych mohl najít kupce… řekněme za čtyři sta až pět set liber. Ať nese riziko on. Pokud by se mi ji podařilo vyčistit, mohla by mít cenu pět, možná i deset tisíc liber.

hankapimi
15.04.2022 4 z 5

Od C. Falconera jsem přečetla Harém, ten se mi moc líbil. Lovci perel jsou takové příjemné oddechové "dobrodrůžo". Každý den se potápí, riskují svůj život i zdraví a doufají, že jednou najdou takovou perlu, která jim zajistí bohatství do konce života. Ale zajímavé byly statě, kde se čtenář dozvěděl hodně o perlách, jejich kvalitě, různých kazech, ceně a ohodnocení. Doufám, že i druhý díl bude tak čtivý a napínavý.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lovci perel v seznamech

v Právě čtených1x