Maršálové Napoleonových orlů přehled

Maršálové Napoleonových orlů
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111471/bmid_marsalove-napoleonovych-orlu-iq6-111471.jpg 4 20 20

Kniha popisuje osudy všech 26 Napoleonových maršálů na pozadí revolučních a napoleonských válek. Můžeme sledovat osudy mužů, kteří se nadšeně připojili k revoluci a stali se hrdiny v Itálii, nebo Německu, kde všichni hájili revoluční ideály. Kniha si všímá jejich přerodu v úspěšné a bohaté muže, kteří už mají co ztratit. Hrdinové od Valmy, Rivoli, Hohenlinden, sice statečně bojují u Slavkova, Jeny, Pruského Jílového, ale ztrácejí původní nadšení. Válkou znavení vojácí přichází v Rusku a Španělsku o poslední ideály a touží po "prachových peřinách". Přesto jsou natolik spoutaní s Napoleonem, že většina z nich se k němu během "Sto dní" přidali.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Maršálové Napoleonových orlů. Přihlašte se a napište ho.

Dant76
04.10.2018 4 z 5

Kniha, která popisuje životy všech šestadvaceti Napoleonových maršálů. Pěkně a zajímavě napsáno.

jakub87
21.01.2017 5 z 5

Krásně napsané, čtivé. Poutavé životní osudy nejen obyčejných synků obchodníků, kteří vstoupili do francouzské armády, ať to bylo ještě za krále, nebo republiky a kteří byli pozvednuti do výše.

braunerova
05.08.2015 4 z 5

Dobře napsané, jako všechny knihy autora, jen těch maršálů na mě bylo nějak moc. Ve výsledku jsem skoro všechna jména zapoměl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Maršálové Napoleonových orlů v seznamech