Matylda přehled

Matylda https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335306/bmid_matylda-659da89f476fb.jpg 5 605 605

Matylda Kazisvětová je geniální. Uměla plynně mluvit, když jí ještě nebyly ani dva roky, a ve čtyřech už četla Nadějné vyhlídky od Charlese Dickense. Jela do Afriky s Ernestem Hemingwayem a do Indie s Rudyardem Kiplingem – cestovala po celém světě, a přitom seděla ve svém pokojíčku v anglické vesnici. Většina dospělých v jejím okolí ji přesto ignoruje nebo si myslí, že děti jsou „jakési strupy“. I rodiče o Matyldě říkají samé hrozné věci. Ve skutečnosti je Matylda inteligentní a nadaná dívka a oni jsou hloupí. Matylda naštěstí zjistí, že vládne velmi zvláštním druhem kouzelné moci!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Matilda , 1988

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Matylda. Přihlašte se a napište ho.

StateOliver
včera 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale nejdříve jsem viděl film, proto už jsem z knihy byl méně překvapen. Na první pohled vypadá Matylda jako normální dítě, ale ve skutečnosti je génius. Její rodiče jsou hloupí a nemají rádi Matyldu a nikdy si nevšimli, že jejich dcera je génius. Matylda hodně ráda čte a tak se těší do školy kde potká jednu učitelku, s kterou se skamarádí. Víc prozrazovat nebudu.

JustABookReader
04.05.2024 5 z 5

Pěkný příběh s dobrým závěrem.
Líbí se mi pohled do jejího normálního života a zároveň života paní učitelky.
Dle mého velmi zajímavý příběh a určitě doporučuji všem. Mě to přišlo asi jako třetí nejlepší kniha od Roalda Dahla.
I když bylo od nějaké chvíle skoro jasné jak to dopadne, tak si to pořád zaslouží 5 hvězd.

Marika Vanova
29.04.2024 3 z 5

Bylo jasné, jak to dopadne. Z knihy nejsem nadšená, moc se mi to nelíbilo, popisování těch krutějších scén dětem to nee.

Fantasy není jen Harry Potter! Dětské knihy, které vás okouzlí

28.04.2023

Kořist, Ty chladné oči a další knižní novinky (11. týden)

12.03.2023

Kniha Matylda v seznamech