Legendy v exilu přehled

Legendy v exilu
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22161/mid_legendy-v-exilu-Yz9-22161.jpg 4 335 335

Mýty (Bill Willingham) série

V New Yorku existují čtvrti obývané nejrůznějšími komunitami - od Číňanů až po Italy. O všech se ví. Ovšem jedna čtvrť je přece jen trochu jiná. Bydlí v ní Mýty. Emigranti z okupovaného pohádkového světa. Bytosti, které známe jen z dětských knížek, žijí inkognito mezi normálními lidmi a mají jeden velmi nepohádkový problém. Vraždu. Vraždu, která může zničit celou mytickou komunitu. Vraždu Šípkové Růženky, která... v rozporu s pohádkami... nežila šťastně až do smrti. V této knize najdete pět prvních sešitů jedné z nejúspěšnějších a nejoriginálnějších komiksových řad současnosti a zjistíte, že i pohádkové bytosti jsou postavy z masa a krve... případně dřeva a barvy.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Netopejr , Crew

Fables: Legends in exile , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Legendy v exilu. Přihlašte se a napište ho.

Frizer
29.06.2023 4 z 5

Začátek jedné ze zásadních, moderních komiksových sérií. Celé Fables jsou naprosto epické ale zde to ještě nepoznáme. Jde o prvních pár čísel kde se tvůrci ještě hledali a příběh je spíš "detektivní příběh s pohádkovými bytostmi". Nicméně jsou zde již náznaky věcí budoucích a neskutečného potenciálu celé sérii. Vzít postavy z Mýtů a pohádek z celého světa a zakomponovat je do moderní doby je geniální a přitom naprosto jednoduchý nápad. Pro to aby si člověk pořádně užil, je dobré mýti přehled nejen o pohádkách Bratří Grimmů ale Východních a Amerických.

fvalek
05.03.2023 4 z 5

Neustále jsem Mýty měl v košíku, ale nakonec je vždy vyhodil ve prospěch něčeho jiného, ale konečně jsem se k nim dostal a sice na mě působí trošku smíšenými dojmy, ale rozhodně jsem si čtení užil!

Celé mi to připomíná seriál Once Upon a Time, kde byly pohádkové postavy vyhnané do našeho světa kletbou a nevěděli, kdo jsou. Tady je to trošku jinak a postavy vyhnalo zlo, které je doslova vyštvalo a vyhnalo do New Yorku, kde si každý žije plně si vědom svého předchozího života, což ovšem opět otevírá příjemné a zajímavé zápletky týkající se jejich původního postavení, majetku a podoby. Každý díl by měl být o něčem jiném a na první připadla detektivka, což není úplně můj žánr, ale přesto mě zaujala.

Samotný případ vypadá skvěle - silní podezřelí, tuna zápletek, manipulací a špíny pod povrchem, krví zalitý pokoj... Popravdě mě vůbec nenapadlo, jak by to mohlo být, i když myšlenka smrti a nesmrti tam byla vždy. Celkové řešení bylo vlastně hrozně jednoduché a zřejmé, ale není to na škodu celému příběhu, protože hlavní je cesta a ne cíl. No a další díl mě asi zvládne nalákat. :P

Sybelle
09.08.2022 5 z 5

K této sérii jsem se vrátila po letech a pro zopakovaní od začátku :).
Pohádkové bytosti jsou vyhnané dobyvatelem světů na našeho světa.
Ani ve vlastním světě pro ně neplatilo "šťastně až do smrti" natož v tomto.
Musí se vypořádat s novou realitou a zapadnout do společnosti.
Některé postavy, které znáte jen v dětské verzi, uvidíte již jako dospělé
(v tomto díle zatím jen jednu). Odhalí se nečekané rodinné vztahy.
Komiks je celobarevný s pěknou kresbou.
Určen je spíše pro starší čtenáře než děti. Ráda se brzy vrhnu na další díl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2003 - Eisner Award (Best New Series)

Kniha Legendy v exilu v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech4x