Nedráždi bráchu bosou nohou přehled

Nedráždi bráchu bosou nohou https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447895/bmid_nedrazdi-brachu-bosou-nohou-Ljl-447895.jpeg 5 76 76

Marek má „strašnýho“ bráchu. Tedy aspoň si to myslí, a proto mu říká Mimoň. Jenže v určitém věku je každý mladší sourozenec strašný a věkový rozdíl dvou let je propastný jako Mariánský příkop. Takže je jasné, že důvod ke rvačce a vzájemným naschválům se vždycky najde. Zlobit se prostě může každý den, a to i v neděli. Jednou se bráchové zase pošťuchují, tentokrát na záchodě, až do něj nedopatřením spadnou. Proklouznou úzkou trubkou a ocitnou se v potrubním labyrintu. Jak je to možné? Možné je leccos. Zvlášť když je vám šest a tři čtvrtě. Dostat se z takové bryndy nebude jen tak. Cestou malé hrdiny potká nejeden zádrhel. Bez pomoci čtenářů to tentokrát nepůjde. Interaktivní ilustrovaná kniha pro všechny velké i malé sourozence.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nedráždi bráchu bosou nohou. Přihlašte se a napište ho.

lucakuca
26.01.2024 5 z 5

Chudáci rodiče! To bylo tak přesvědčivé, že se chechtám ještě teď. Bráchové,co se pořád pošťuchují, pokoušejí, handrkují a hašteří, jednou spadnou do záchodu a...

jitka_dankova
18.11.2023 5 z 5

Vtipný příběh dvou hašteřivých bratrů s nespisovnou mluvou a dobrými narážkami. Zápletka je vlastně jednoduchá, dva bráškové skončí v záchodě a putují kanalizací, kde se setkají s bakteriemi, tasemnicí, ale taky starou plínou, dudlíkem a hroudou tuku. Ne, že bych zrovna zbožňovala fekální humor a vůbec knihy na toto téma, ale tento příběh si syn (9 let) vyhlédl u kamaráda a byl z něj naprosto nadšený. A já nakonec ocenila, že jsme se dostali k tématům, o kterých bychom se asi jinak nikdy nebavili (jak může dítě chytnout tasemnici nebo co dělá tuk v kanalizaci). V knize je pěkně použita a komentována nadsázka (děti jsou velké jako bakterie, tasemnice mluví apod.) a taky obsahuje docela dost úkolů a hledaček v knize. Nespisovná mluva nás nerušila, hašteření, nadávky a bitky mezi bratry synka pobavily (u nás doma se totiž kluci neperou, tak si o tom aspoň četl :-) ). Šlo o téma a zpracování, které obvykle nevyhledáváme, a tak nám knížka pěkně rozšířila záběr naší dětské knihovničky pro kluky.

ZuK1
12.08.2023 5 z 5

Vtipná a moc hezky ilustrovaná dětská knížka, v jejíž první části zažívají 7 a 4letí bratři běžné každodenní šarvátky, potom však při jedné z nich spadnou do záchodu a musí společně putovat jeho potrubím, kde zažívají nejrůznější dobrodružství a setkání se vším tím nepříjemným, co se v něm nachází.
Výborně vystihnuté v komentářích TaLu a Guernica, se kterými naprosto souhlasím.

Knižní novinky (45. týden)

01.11.2020

Kniha Nedráždi bráchu bosou nohou v seznamech

v dalších seznamech7x

pro děti sourozenci dobrodružství bratři interaktivní publikace pro chlapce

Irena Hejdová
česká, 1977