Sestřičky přehled

Sestřičky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335252/bmid_sestricky-SKS-335252.jpg 4 477 477

Nemocnice Nightingale série

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby unikla sňatku. A plachá Helen, dcera ředitelky nemocnice, jinou volbu ani nemá, ale díky její domnělé protekci ji ostatní sestřičky nemůžou vystát. Ze tří outsiderů se stanou ty nejvěrnější přítelkyně. Život se však nebude mazlit s žádnou z nich.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Nightingale Girls , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sestřičky. Přihlašte se a napište ho.

Doubravka1975
03.05.2024 5 z 5

1.dil série Nemocnice Nightingale
Moc pěkné a pohodové čtení.
Příběh se odehrává v Anglii v nemocnici Nightingale ve 30.letech minulého století. A na pokoji internátu se setkávají tři mladé, úplně odlišné dívky Dora, Helen a Milie, které se ucházejí o povolání stát se zdravotními sestrami.
Těším se na druhý díl

boeink
21.04.2024 3 z 5

Moc mě to nenadchlo. Bylo to oddechové, milé, ale příliš mě to nebavilo. Přesto v budoucnu dám Sestřičkám možná ještě šanci.

LucieT
07.04.2024 2 z 5

Asi jsem už na čtení takových příběhů o náctiletých slečnách stará (jsem 40+), ale tohle mě nebavilo, ani příběh, ani postavy, nic, a to mám přitom historii opravdu ráda. Knihu jsem dočítala jenom ze zásady, že rozečtené knihy prostě neodkládám, ale musela jsem se do toho opravdu nutit. Pokračovat v sérii určitě nebudu.

Knižní novinky (27.4. - 5.5.)

27.04.2017

Kniha Sestřičky v seznamech