Nové povídky přehled

Nové povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89002/bmid_nove-povidky-I7S-89002.png 4 796 796

Ptám se sám sebe, co to vlastně dělám, když píšu povídku. Jako bych našel pecku a dělal kolem ní třešeň. Nebo švestku. Podle toho, co seberu. Jádro každého příběhu jsem našel na cestě. Byl to třeba zážitek, s nímž se mi někdo svěřil, nebo jen věta zaslechnutá od vedlejšího stolu v restauraci. Moje práce spočívá v tom, že si představuju, co bylo před tím a co potom, a hledám v mateřštině slova, která dovedou vrátit dávno snědenému ovoci dužinu a šťávu. Kéž by vám to chutnalo. Zdeněk Svěrák. Dotisk v r. 2012... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nové povídky. Přihlašte se a napište ho.

sakro
23.04.2024 5 z 5

Většina hodnocení a komentářů této knihy se od hodnocení jiných knih dost podstatně liší. Jsou totiž velmi krátká a to samo o sobě hovoří za vše. K těm povídkám totiž není moc co říct. Jsou laskavé, lidské a geniální. Osobně mě sice moc neoslovila Dubnová povídka, ale je to jen můj interní pocit, takže to neberte jako kritiku, ale jako osobní názor. Každopádně knihu doporučuji všem a to nejen k přečtení, ale především k zamyšlení.

m2056
27.02.2024 4 z 5

Pěkný čtivý trochu i k zamyšlení i humorný prostě stojí to za přečtení.

helusa2
14.02.2024 5 z 5

Krásné, milé povídání se zajímavými nápady k zamyšlení. A provedení audioknížky? Luxusní! Pana Svěráka chovám ve veliké úctě a nikdo by to nemohl namluvit lépe :-)

Zdeněk Svěrák připravuje novou knihu

02.05.2013

Ocenění knihy (1)

2012 - Magnesia Litera (Cena čtenářů)

Kniha Nové povídky v seznamech

v Právě čtených6x