Pastýř přehled

Pastýř
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2992/bmid_pastyr-fQJ-2992.jpg 4 258 258

Čtenář této knížečky se ocitá v kůži vojenského pilota RAF, který se se svým malým stíhacím letounem Vampire vrací z Německa na svou základnu v Lakenheathu. Jenomže při průletu na kanálem La Manche nastanou problémy a pilot je nucen kroužit nad mořem a palivo pomalu dochází, v u chvíli se n obloze objeví starý naváděcí letoun z druhé světové války...... celý text

Literatura světová Horory Válečné
Vydáno: , Knižní klub

The Shepherd , 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pastýř. Přihlašte se a napište ho.

JiříŠkorpík
08.06.2024 5 z 5

Pěkně napsáno pro vánoční čtení. Jistou atmosféru už má samotná obálka druhého vydání (není zde na databázi), kde se překrývá obrys Vampira i Mosquita. Zní to neuvěřitelně, ale film s Travoltou je snad ještě lepší, viděl jsem hned po přečtení.

Paulus.1987
28.05.2024 5 z 5

Půvabná novela s nádechem nadpřirozena, která se dá přečíst za jedno odpoledne, a zároveň neokázalá pocta pilotům RAF, kteří svým druhům pomáhají v nouzi i přes propast času.

Vedle Dickensovy Vánoční koledy se pro mě toto dílko od mého oblíbeného spisovatele stává další vánoční klasikou.

borsalino_csfd
27.05.2024 5 z 5

Taková laskavá pohádka. Co na tom, že jsem brzy odhalil pointu. Jednoduše jsem si užíval milý příběh a nechal ho na sebe působit. Tak to mám rád.

Vychází Ticho a další knižní novinky (44. týden)

29.10.2022

Kniha Pastýř v seznamech