Pátý syn přehled

Pátý syn https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21891/bmid_paty-syn-d8Q-21891.JPG 4 39 39

Příběh příslušníka poválečné židovské generace vyrůstajícího v Americe; syn se postupně dozvídá o osudech svého otce a začne pátrat po osobě, která nejen jemu způsobila bolest a utrpení.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Le Cinquieme Fils , 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pátý syn. Přihlašte se a napište ho.

novecento
03.04.2020 4 z 5

Co změnit nemůžeš, to bez výčitky nes..(klasik) Každodenní tíha, kterou nese v této knize otec Rouven je obrovská. Žádná vina není zapomenuta, když o ní ví svědomí. Dobro a zlo se měří pravidly, které zadávají dospělí, kteří se ale vždy můžou vymluvit na rozkaz, nebo jiný ideální účel, který světí prostředky (holokaust). Hodně lidí má čisté svědomí jen díky tomu, že má slabou paměť. Proto je nutno číst knihy, které nám stále připomínají utrpení lidí a celého židovského národa. Pochopíme proč bojuje Izrael o vlastní identitu, přes některé oprávněné nároky arabských států. Jak píše Elie Wiesel v předmluvě k Noci: záplava informací může být stejně škodlivá, jako jejich nedostatek.

iška
09.03.2020 4 z 5

Kniha, která v nás vyvolává spoustu otázek. Nechci opakovat předchozí komentáře. Jen bych doporučila nevynechat ani rozhovor pana Cingera s Arnoštem Lustigem, který tu zastupuje doslov.

jiri77
14.11.2018 5 z 5

Kniha probouzí ve čtenáři otázky viny a trestu a téma Boha a odplaty. Má člověk právo soudit vrahy testem smrti nebo ne? Je smrt adekvátní trest? Velmi dobře napsaná kniha o holokaustu a jejich obětech a vyrovnávání se z minulostí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pátý syn v seznamech

francouzská literatura