Malvína přehled

Malvína
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491684/bmid_malvina-sKo-491684.jpg 4 199 199

Pink Tattoo série

Někdy se ten pocit vsákne pod kůži jako inkoust a vytvoří na ní jedinečný vzor. Malvína ovládla hru vzhledů. Každý den nosí masku, kterou si sundává pouze v noci. Tehdy se jí vrací vzpomínky a noční můry. Pouze v noci je nahá a zranitelná. Arek má na zádech vzory, ale nejedná se o tetování. Jsou to vzpomínky, které mu kdosi vryl do kůže. Míval ve svém životě ženu, která mu nabídla to, po čem nejvíc toužil – zapomnění. Tato žena už s ním není. Malvína a Arek mají jedno společné – nehledají lásku a raději se do žádných vztahů nepletou, protože v hloubi duše vědí, že je na konci čeká jen bolest. Ne vždy se nám však stane to, co si přejeme.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Malwina , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malvína. Přihlašte se a napište ho.

Pechule
26.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Tento díl bych hodnotila 3 a 1/2*, nebavil mě tolik jako první. Nemůžu autorce upřít, že píše čtivě, ale tady byl děj rozvláčný, skoro půl knihy trvalo, než se (pro mě) něco zajímavého začalo dít. Kdybych měla shrnout děj, tak si ho za pár dní stěží vybavím. Nebo ho shrnu třemi slovy - oťukávali se, spojili se a dopadlo to :)
Než se pustím do Jasmíny, tak si dám chvíli od Pink Tattoo pauzu.

petulkapeta
09.01.2024 5 z 5

,,S tebou nemám pocit, že bych dělal něco špatnýho. Před lety jsem si přísahal, že se už nikdy nezamiluju. Přijít o někoho blízkýho strašně bolí, jako by mi někdo vytrhl srdce z těla, Bál jsem se zase zamilovat, dát někomu část sebe. Ale to, co cítím k
tobě, je silnější než paralyzující
strach. Je to něco, díky čemu vím, že do toho rizika chci jít a zase milovat.
Ještě víc. Právě tebe."

Další silný příběh. Malvina byla podle me úžasná a silna osobnost, ale na sebe příliš nemyslela. Za to se pak objevil někdo kdo na ni myslel neustale. Areka by sem si přala potkat...a kdyby před sebou neustale něco netajili..epilog byl krásný

nela3812
02.01.2024 3 z 5

Když jsem se seznámila s Lilianou, byla jsem naprosto nadšená a se stejným nadšením jsem se pustila také do Malvíny. Její příběh mě však tolik neoslovil a měla jsem problémy se začíst.

Malvína bojuje s těžkou minulostí a má mnohá tajemství. Stejně je na tom také Arek. Vzájemnou přitažlivost a jiskření jsme mohli vidět již v prvním díle série a já se těšila, až oba blíže poznám. Svou minulost zvládli probrat během dvou rozhovorů, a pak zase dále hráli hry na tajemství a nedůvěru. Třešničkou na dortu je závěr příběhu, který byl až přehnaně dramatický - pro milovníky klasických romantických filmů to však bude to pravé ořechové. Upřímně nejsem fanoušek zbytečného zatajování a vytváření dramat tam, kde si lze normálně promluvit. Úplně jsem tedy s vývojem příběhu nesympatizovala.

Co mě však trápí nejvíce je to, že příběh Malvíny a Areka nedostal mnoho prostoru. Možná i z toho důvody jsou jejich rozhovory velmi úsečné, neprocítěné. První polovina knihy navázala na předchozí příběh a stále dokola se vracela k příběhu Lilky, který mě sice během čtení zasáhl, ale znovu jsem se k němu vracet nechtěla. Navíc v takovém rozsahu....

Druhá polovina knihy se nesla ve svižnějším tempu. Nebyla nouze o několik šokujících odhaleních, která ani nebylo možné předvídat. Pokud mám říci pravdu, tak právě tato druhá polovina zachránila celý můj pohled na příběh. Bylo to žhavé, romantické, smutné i veselé. Šokující i napínavé. Druhou polovinu jsem si opravdu užila, a s tím také onen příběh, na kterým se těšila.

První polovinu jsem po malých částech četla téměř měsíc. Druhou jsem naopak zhltla za jediný den. Na poslední díl ze série se také chystám a jsem na příběh Jasmíny zvědavá, jen doufám, že se autorka nebude tolik vracet k minulosti hrdinů z předchozích dílů.

Kaligrafie zlomu, Vražedná mysl a další knižní novinky (23. týden)

05.06.2022

Kniha Malvína v seznamech