Poslední lež přehled

Poslední lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415541/bmid_posledni-lez-9MN-415541.jpg 4 404 404

Dvě pravdy a jedna lež. Hra, které se dívky v Campu Nightingale věnovaly pořád dokola. Vivian, Natalie, Allison a Emma Davis, která je nejmladší ze skupiny a na táboře je poprvé. Hry skončily, když Emma rozespale pozoruje, jak se ostatní uprostřed noci plíží pryč a Vivian při zavírání dveří Emmě ukazuje ukazováček přitisklý na rtech. Nyní Emmě strmě stoupá hvězda na newyorské umělecké scéně. Svou minulost proměňuje v obrazy – masivní plátna plná listů a větví a mezi nimi stíny v bílých šatech. Obrazy přitahují pozornost Francescy Harrison-Whiteové, společenské a bohaté majitelky Campu Nightingale. Když ji Francesca přiměje, aby v nově otevřeném kempu pracovala jako instruktorka malby, bere to Emma jako příležitost zjistit, co se tehdy s jejími přáteli stalo. Na první pohled je jasné, že v Nightingale není všechno v pořádku. Emmu už tak trápí patnáct let staré vzpomínky, když objeví kameru, která směřuje přímo na její chatu, což důvěře k Francesce moc nepřidá. Objevuje stopy, které Vivian zanechala. Jak zachází hlouběji a hlouběji, zjišťuje Emma, že čelí lžím člověka i přírody. Čím blíž je pravdě, tím víc si uvědomuje, jak smrtící může být cena za vědění.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Last Time I Lied , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední lež. Přihlašte se a napište ho.

TerkinKnižnySve
předevčírem 5 z 5

Riley Sager - Poslední lež

Počet strán: 410
Vydavateľstvo: #edicevendeta
Žáner: #thriller

Som velmi rada, že pri tejto knihe si autor u mna zdvihol hodnotenie.

Už na zaciatku mi bolo jasné, že kniha bude skvelá, napätie od začiatku az do konca.

Čo sa stalo pred 15 rokmi v Campingu? Dokázala vtedy 13-ročná Emma ublížiť starším dievčatám? Prečo ju po 15 rokoch opäť do tábora zavolali? Išlo o pomstu, lebo to hodila na jedneho z hlavných?

Veľmi zaujimava spleť informácií, tajomstiev a záhad nás doviedla až ku koncu knihy, kde mi padla sanka.

Moja teória sa sice potvrdila ale ako by mohol byť toho niekto schopný? Celý čas som bola v tom, že Emma je šibnuta a nenapadlo by mi, že tam je ešte jeden psychopat a oveľa horší a naozaj nebezpečný.

Občas by som túto knihu zaradila aj do mystery hororu lebo teda zimomriavky som mala miestami všade!

Teším sa na ďalšiu knihu od tohto autora

Za #spolocnecitanie ďakujem Evženie Pavelová
Petra Turnová
Vlasta Śtěpánková
Zuzana Žužu Dobiasova

Kniha č. 146/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #rileysager #poslednilez

Obsah:

#spomienkynaminulosť #napätie #triler

Špekyn
07.06.2024 4 z 5

Pěkný napínavý thriller. Gradující konec. Nečekaný závěr. Vše se průběžně zamotává a člověk neví, čemu/komu věřit, zda je hlavní hrdinka blázen, či ne. Některé situace a události jsou ale přehnané a podané tak, že jsou až nereálné (např. hrdinčina posedlost, moc "náhod" při pátrání po pravdě a minulosti, nenalezení důkazů před 15lety a jejich náhle víceméně náhodné nalezení po tolika letech...)

Čmeláček
04.05.2024 5 z 5

Dost dobré počteníčko, já jsem byl spokojený, protože atmosféru měla tahle kniha vynikající! A to do té míry, že mi vůbec nevadil spíš pomalejší děj. No a úplný konec byl nečekaný a dokonale překvapil :). To by bylo pro dnešek všechno, dávám pět stars a brzo se podívám po nějaké další knize od tohoto pána, kterého jsem doteď neznal :).

Knižní novinky (45. týden)

03.11.2019

Kniha Poslední lež v seznamech