Irská kráska přehled

Irská kráska https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350098/bmid_irska-kraska-pribeh-gracelin-o-mall-nFu-350098.jpg 4 218 218

Gracelin byla už jako patnáctiletá provdána za anglického šlechtice a navzdory těžkým časům i manželově krutosti se snažila být dobrou ženou a matkou dědice. Ovšem její duch nebyl nikdy zlomen. V dobách hladu pomáhá potřebným, za politických bouří pomáhá irským rebelům včetně vlastního bratra... a stále nosí v srdci to největší tajemství, které hrozí zničit vše, za co celý život bojovala.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Gracelin O'Malley , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Irská kráska. Přihlašte se a napište ho.

PavlaA
27.02.2024 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Těším se na další díly

slunicko1958
01.11.2023 4 z 5

Když mi moje známá knížku přinesla, dívala jsem se na tento román trošku s despektem. Podle názvu i přebalu jsem byla přesvědčená, že to bude "červená knihovna".

Zmýlila jsem se. Ano, trochu romantiky zde je, ale vyprávění o drsném životě v Irsku v polovině 19.století je to hlavní téma. Hladomor, formování irského odboje, to byly události, o kterých jsem nic nevěděla. Díky tomuto románu mám o historii Irska aspoň malé vědomosti.

Kniha je napsaná velmi čtivým slohem. Autorka se lehce vyjadřuje, a tak i drsný obsah se čte dobře.

Szilvia1
28.07.2023 4 z 5

První díl o Grace je smutný,protože se dozvídáme o hladu,utrpení a lásky která netrvala moc dlouho.Ostatní díly si přečtu,co ji ještě čeká na ceste ke štěstí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Irská kráska v seznamech

v Právě čtených4x