Sbohem, Irsko přehled

Sbohem, Irsko https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381233/bmid_sbohem-irsko-LF4-381233.jpg 4 113 113

Gracelyn O'Malleyová se snaží uprchnout se svou dcerou z Irska. V patách jí jsou anglické úřady i démoni vlastní minulosti. Po řadě peripetií se jí podaří doplout do New Yorku, kde ji už nedočkavě vyhlíží její bratr. Ovšem Amerika není jen místem nových začátků, ale také krutých náhlých konců a nových nepřátel. Gracelyn, vedena svou vírou ve spravedlnost, brzy pozná, že za ideály a právo na život je třeba bojovat i v Novém světě. Smrtelné nebezpečí, temný přízrak otrokářství i moderního obchodu s lidmi, to vše jí brání v klidu spočinout a starat se jen o vlastní rodinu a snad i o novou lásku se zásadovým námořním kapitánem… Dotisk 2018... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Ireland , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sbohem, Irsko. Přihlašte se a napište ho.

Szilvia1
11.05.2024 5 z 5

Pokračování o životě plné nelehkých ale i někdy pěkných okamžiku Grace a její dcery Mary-Kate se mi líbilo.Jdu na třetí poslední díl,kde doufám najde štěstí.

PavlaA
27.02.2024 5 z 5

Další pokračování nelehké životní cesty Grace se mi moc líbilo.

slunicko1958
20.11.2023 4 z 5

V druhém díle sledujeme, jak zbídačení vystěhovalci trpí na lodi, která je má přivézt do lepšího světa. Grace a její malá holčička v Americe poznávají nové přátele a zabydlují se v novém domově. I zde se však setkávají s darebáky, kteří pro peníze udělají cokoliv.
Autorka občas vrací děj do Irska a sleduje osudy těch, kteří zůstali ve své vlasti.
Román se četl lehce, i když o ráji na zemi nevypravuje. Ani v tomto díle nechybí historické souvislosti - otrokářství, vznik mormonské církve aj.

Knižní novinky (1. - 7. října)

01.10.2018

Kniha Sbohem, Irsko v seznamech