Prostá pravda přehled

Prostá pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/614/bmid_prosta-pravda-KTk-614.jpg 4 928 928

Pensylvánské městečko Paradise je oázou klidu a míru – dokud ve stodole jednoho farmáře není nalezeno mrtvé novorozeně. A dojde k ještě překvapivějšímu vývoji. Ukáže se, že matkou dítěte je osmnáctiletá Katie Fisherová, neprovdaná dívka ze společenství Amišů, velmi striktní protestantské církve, jejíž členové dodržují pravidla tzv. prostého života. Oblékají se jako v 19. století, nepoužívají auta ani elektřinu a odmítají středoškolské vzdělání. Aby měla zbožná amišská dívka nemanželské dítě, a navíc ho zavraždila, je téměř vyloučené, ale proti Katii existují velice pádné důkazy. Obhajoby se ujme cynická, zatrpklá advokátka Ellie, která je s obviněnou vzdáleně příbuzná. Když se snaží dopátrat pravdy, musí nějaký čas s Amiši žít. Jde nejen o strhující soudní drama, ale především o velmi zajímavý průhled do života Amišů, zásadní otázky rodinného života a generačních rozdílů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Plain Truth , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prostá pravda. Přihlašte se a napište ho.

netopýrek1985
12.05.2024 5 z 5

Zajímavý příběh.

Cabiria
25.02.2024 2 z 5

Tohle bylo docela zklamání. Začátek vypadal slibně, další vyprávění bylo ale zdlouhavé, bez spádu, vadily mi stále se opakující úvahy hlavních postav, které však nepřinášely nic nového v ději.
V polovině jsem dokonce chvíli myslela, že už to nedočtu, se začátkem soudního procesu se naštěstí příběh opět trochu rozjel.
Přilákalo mě hlavně zajímavé téma Amišů, o kterých jsem doufala, že se dozvím více než dosud vím. Čekala jsem hlubokou sondu do jejich způsobu života, ale bohužel jsem se moc nového nedozvěděla.
Pasáže zabývající se osobním životem celkem nesympatické Ellie mě moc nebavily a části s duchařinou mi připadaly opravdu slabé.
Celkově mohla být kniha o dost kratší, lecos by se dalo vypustit a příběhu by to neublížilo.
Jedná se o mojí první knihu od Jodi Picoult, bohužel mě ale autorka moc nepřesvědčila. Třeba jí časem dám ještě šanci.

Hakate
28.11.2023 3 z 5

Autorky knihy mám ráda, ale v tomto případě mi propracovanost příběhu nesedla.
Pohled do kultury amišů byl dobrým krokem, zápletka se zajímavým pojetím. Bohužel celkové zpracování pokulhává.
Názor poroty by mě zajímal více.
Poslední rozuzlení pro mě překvapením nebylo.

Knižní novinky (18. června - 1. července)

18.06.2018

Kniha Prostá pravda v seznamech