Rabínův kocour 1. - Bar micva přehled

Rabínův kocour 1. - Bar micva
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104965/rabinuv-kocour-1-bar-micva-104965.jpg 4 52 52

Rabínův kocour série

Komiks o rabínovi a jeho kocourovi se odehrává před válkou ve francouzském Alžírsku. Příběh prvního dílu začíná v okamžiku, kdy kocour sežere mluvícího papouška a začne ovládat lidskou řeč. Od té doby začne se svým pánem rabínem vést rozpravy o židovství, jejichž vyústěním je kocourovo rozhodnutí přestoupit na židovskou víru. Může se ale stát kocour židem?... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Garamond

Le Chat du rabbin, 1. La Bar-Mitsva , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rabínův kocour 1. - Bar micva. Přihlašte se a napište ho.

Lka
21.07.2023 4 z 5

Zajímavý příběh kocoura, který sežral mluvícího papouška a potom začal mluvit lidskou řečí. Pěkné hlášky, pěkná grafika.

R47
20.01.2023 4 z 5

První díl slibuje hodně. Pohled na judaismus očima zpovykaného kocoura. Sfarova kresba je typicky rozteklá, tekutá a přelévá se, ale nijak výrazně nevybočuje ze standardu. Rozhlas z toho dokonce udělal četbu, což je stejné jako udělat četbu z filmu, ale budiž. Asi to rozhlasáky zaujalo. Bohužel druhý díl už byl nudnější. Zkoušel jsem i Sfarův Klezmer a nakonec doporučuju spíš tohodle Kocoura.

LenkaKT
14.01.2022 5 z 5

Miluju dobré komiksy! Tahle kniha je lepší než nejlepší, hluboká a zábavná, ukazuje nás kriticky i laskavě… horký kandidát na knihu roku a to je teprve leden.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rabínův kocour 1. - Bar micva v seznamech

v dalších seznamech1x

kočky komiksy židovství

Joann Sfar
francouzská, 1971
2009  78%Malý princ (komiks)
2010  89%Malý upírek
2007  83%Rabínův kocour 1. - Bar micva