D'Artagnan a ti druzí přehled

D'Artagnan a ti druzí
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166079/bmid_d-artagnan-a-ti-druzi-Dzy-166079.jpg 4 17 17

Skutečné osudy hrdinů z těch nejznámějších a nejvydávanějších románů Alexandre Dumase Tři mušketýři, Tři mušketýři po dvaceti letech, Tři mušketýři po deseti letech /Vikomt de Bragelonne/: D´Artagnan, Mylord Buckingham, Ludvík XIII., Richelieu, Vévodkyně de Chevreuse, Mazarin, Paní de Longueville, Nicolas Fouquet, Železná maska, Slečna de La Valliere, Henrieta Anglická.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize D'Artagnan a ti druzí. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
18.02.2024 4 z 5

Kniha zajímavých příběhů, které prožívaly osobnosti tehdejší doby.

Richie1
05.11.2018 4 z 5

Zajímavé srovnání osudů hrdinů románů Alexandra Dumase počínaje D´Artagnanem, přes vévodu Buckinghama, Ludvíka XIII., kardinála Richelieu, vévodkyni de Chevreuse, kardinála Mazarina, paní de Longueville, ministra Fouqueta, slečnu de la Valliere, Henriettu Anglickou až po tajemnou Železnou masku s jejich skutečnými osudy, jak nám je historie zanechala. Některé příběhy jsou více detektivní (Železná maska), jiné jsou plné dobrodružství (D´Artagnan) a jiné zase plné intrik (de Chevreuse). Velký vypravěč Dumas si mnohé vymyslel, ale v jiných detailech byl naopak velmi přesný. Kulisu všech příběhů tvořila neobyčejná doba velkého francouzského krále Slunce, Ludvíka XIV. 80%

Dant76
28.12.2016 3 z 5

Svým způsobem zajímavá kniha, která pojednává o skutečných osudech hrdinů románů Alexandra Dumase. Na knize mě vadilo, že v jednotlivých kapitolách se část příběhu opakovala, takže v celku to působí zamotaně.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha D'Artagnan a ti druzí v seznamech

v Právě čtených1x