Stalin nebo Trockij ? Vražedná rivalita moci přehled

Stalin nebo Trockij ? Vražedná rivalita moci
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136629/bmid_stalin-nebo-trockij-vrazedna-rivali-wyr-136629.jpg 4 10 10

Teprve pád komunistických režimů a aspoň částečné odkrytí dosud tajných archivů a svědeckých vyjádření umožňují pohled na úděsnou realitu sovětské historie, zakrývanou po celá desetiletí kamufláží lživé propagandy. Doslova apokalyptickou podobu má v tomto kontextu příběh vražedné mocenské rivality revolučních vůdců Stalina a Trockého. Před čtenáři se otevírá strhující řetěz zrady, podlosti, zločinů, násilností, mučení a skoro nepochopitelné nenávisti - a to doslova až za hrob. Obsah: Vyznavači revoluce Bolševický puč Rivalové krutovlády Boj o Leninovo dědictví Trockij, oběť Stalinské perzekuce Fronta proti Stalinovi Triumf nenávisti... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stalin nebo Trockij ? Vražedná rivalita moci. Přihlašte se a napište ho.

jan.para
04.07.2022 4 z 5

Výborná kniha od pana Richera mapující vzestup Trockého, Lenina a Stalina, až do jejich osudového střetu, který gradoval několik let. Čtenář se v knize dozví spoustu zákulisních informací o hlavních aktérech i o samotném režimu.

Afilada
04.09.2020 5 z 5

Objevná kniha, je dobré se opakovaně utvrdit v tom, jak fungoval sovětský model.
Člověk by to mohl pod vlivem aktuálních kremelských dezinformací třeba i zapomenout.

vitavita
04.10.2012 4 z 5

Tradičně výborně napsaná a fundovaná kniha, jak jinak u pana Richtra. Doporučuji přečíst !!!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Stalin nebo Trockij ? Vražedná rivalita moci v seznamech