Stříbrná křídla přehled

Stříbrná křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452881/bmid_stribrna-kridla-eul-452881.jpg 3 188 188

Faye série

< 2. díl

Pokračování úspěšného románu Zlatá klec, drama o zradě, pokání a sesterství. Kniha je volným pokračováním románu Zlatá klec. Fayin bývalý manžel je ve vězení, její společnost slaví úspěch a ona začíná nový život . Pro některé je ale stále trnem v oku a nehodlají jen tak nečinně stát. Jedině s pomocí skupiny vybraných žen může naplánovat odvetný útok a zachránit tak sebe, své milované i svůj majetek.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Vingar av silver , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stříbrná křídla. Přihlašte se a napište ho.

eDex
10.05.2024 4 z 5

Ale jo, tato mini série od mojí oblíbené Camilly Lackberg, královny švédské krimi, která celosvětově prodala už přes 30 milionů knih (!!!) je oddychové čtení a četla se hezky.

Tato série se zlatým a stříbrným dílem, ke kterým se ještě brzy přidá i bronzový díl ( v originále právě vyšel), je typickým čtením pro ženy. Dílem společenský román, dílem lehký thriller.

Ačkoliv to na první pohled nemá moc společného s autorčinou detektivní sérií Fjallbacka s Erikou a Patrickem, či sérií Mentalista, napsanou ve dvojici se švédským mentalistou Fexeusem, na druhý pohled zdání klame.
Rukopis všech dílů nese typické prvky autorčina nenapodobitelného stylu; skvěle vymyšlený námět a zápletka, zajímavé postavy, napínavé a gradující vyprávění, překvapivé zvraty a maximální čtivost.
To vše napsané a odvyprávěné suverénně a lehce.
Na druhé straně však obě detektivní série autorky mají o rozměr navíc a líbí se mi daleko víc.

Jančislava
22.11.2023 3 z 5

Druhý díl mi už přišel trošku zbytečný. Styl psaní je jednoduchý, což mi v určitých ohledech vyhovuje a šla jsem s tím do toho. Děj druhého dílu mi přišel nudnejsi a svým způsobem naivnejsi. Kapitoly s Davidem, který mi lezl na nervy hned jak se objevil, mě nebavily. Konec knihy nekomplikovany, za což jsem byla ráda. Celkově kniha neurazí ani nenadchne. Jestli bude i třetí díl tak ho taky ještě prelouskam, ale bojím se, že to bude postupně horší a horší.

petunkav
06.10.2023 4 z 5

Pocity mám rozporuplné.
Kniha čtivá, svižná, ale..... Od půlky pak už dost předvídatelné. Jako vyloženě špatné to není, spíš takové "laciné".
No třetí díl asi zkusím též.... - nerada nechávám nedočteno.
Ale detektivky píše Camilla mnohem mnohem lepší.

Knižní novinky (45. týden)

01.11.2020

Kniha Stříbrná křídla v seznamech