Vražda ve Večernici přehled

Vražda ve Večernici
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497493/bmid_vrazda-ve-vecernici-k0f-497493.jpeg 4 42 42

Susan Ryeland série

< 2. díl

V rafinovaně napínavém detektivním thrilleru plném zvratů a ozvěn ze světa Agathy Christie se v hlavních rolích znovu setkáváme se Susan Ryelandovou a Atticusem Pündem, hlavními hrdiny románu Mnoho strak věští vraždu. Susan dala sbohem Londýnu i práci redaktorky a vede se svým přítelem útulný hotýlek v Řecku. Hotel jí ale přerůstá přes hlavu, finanční problémy klepou na dveře, personál je nespolehlivý, s přítelem to poněkud skřípe a navíc jí začíná chybět londýnský literární svět. Setkání s manžely Trehearneovými, majiteli luxusního hotelu v Anglii, a jejich vyprávění o vraždě, která se tam před časem stala během svatebních oslav jejich dcery Cecily, je natolik podivné, že podnítí Susaninu zvědavost. A když vzápětí vyjde najevo, že Cecily zmizela jen pár hodin poté, co si přečetla detektivku Atticus Pünd se ujímá případu, kterou Susan kdysi redigovala, nezbývá než se vydat zpátky do Anglie a zjistit k tomu něco bližšího. Vše totiž nasvědčuje tomu, že by se na stránkách knihy mohly skrývat nejen stopy k několik let staré vraždě, ale i vodítko k nalezení Cecily. Susan by už ale měla vědět, že přílišná zvědavost může být nebezpečná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Argo

Moonflower Murders , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vražda ve Večernici. Přihlašte se a napište ho.

KudrlinkaM
06.05.2024 5 z 5

A další výborný Horrowitz.
Jak to ten chlap jenom dělá, že napíše všechno tak lehce, dobře a my se od knihy neodtrhneme dřív, než skončí?
Potřebuji další.

Tydvik
07.09.2023 4 z 5

Řadím se k těm čtenářům, kterým se víc líbila ona detektivka v detektivce.
Já asi raději klasiku, a tato část opravdu snese srovnání s příběhy Agathy Ch.
Naopak část se Susan mi místy přišla až podbízivě "moderní". Na napínavosti to však neubralo, vraha jsem nedopadla a čtivé to opravdu bylo. A z mého úhlu pohledu celkově lepší než kniha č.1.

Katka900
07.08.2023 5 z 5

Po dlouhé době krásná, nenáročná, vtipná krimi.

Kosti v srdci, Hrad ve Skotsku a další knižní novinky (46. týden)

13.11.2022

Kniha Vražda ve Večernici v seznamech