Svedectvo o živote v KĽDR přehled

Svedectvo o živote v KĽDR
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487390/bmid_svedectvo-o-zivote-v-kldr-HGY-487390.jpg 5 3069 3069

Dianie v Severnej Kórei pozorne sledujú médiá a politici na celom svete, napriek tomu sa k nám z tejto krajiny dostáva len veľmi obmedzené a cenzurované množstvo informácií. Kniha koreanistky Niny Špitálníkovej, ktorá prináša sedem rozhovorov so severokórejskými utečencami, preto predstavuje mimoriadne cenný a unikátny príspevok k poznaniu jedného z najtuhších autokratických režimov na svete. Ako funguje severokórejská indoktrinácia? Čo pre tamojšie obyvateľstvo predstavuje trojica zbožštěných vodcov? Aký je rozdiel medzi životom na dedine a v meste? Na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete odpoveď v strhujúcich výpovediach siedmich silných osobností, ktoré sa rozhodli riskovať vlastný život, utiecť z KĽDR - a spoznať slobodu. Nina Špitálníková (* 1987) vyštudovala kóreanistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej, teraz študuje odbor orálnej histórie – súčasné dejiny na Fakulte humanitných štúdií Univerzity Karlovej. Ako prvá žena zo Západu absolvovala stáž na Kim Il-s?ngovej univerzite v Pchj?ngjangu a svoje zážitky pretavila do knihy Medzi dvoma Kimami (2017). V roku 2021 bola kniha Svedectvo o živote v KĽDR vyznamenaná cenou Magnesia Litera.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svedectvo o živote v KĽDR. Přihlašte se a napište ho.

Kaduri
30.05.2024 4 z 5

Audiokniha.
Každý človek má istú predstavu, čo sa v KĽDR deje. Ale až po prečítaní tejto knižky si plne uvedomí peklo totalitného systému.
To, čo sme zažívali v Československu počas socializmu, bola zjavne len „light“ verzia diktatúry.
Verejné popravy, povinná vojenská služba 10 rokov, hladomor, celkovo podradné postavenie žien v spoločnosti, kastovný systém...
Knižka je písaná formou rozhovorov so siedmimi utečencami z KĽDR a ich výpovede sú skutočne silné.
Odporúčam.

MarciLiška
19.05.2024 5 z 5

.....nemám slov. Při čtení mrazí. ... Buďme vděční za život, svobodu. ... Doporučuji přečíst.

zoulinka
17.05.2024 4 z 5

Po přečtení Severky jsem přistupovala ke knize s obavou, bude to lepší, stejné?
Mile jsem byla překvapena! Četlo se mi to s lehkostí, těšila jsem se na další stránky.
Sedm příběhů, sedm nahlédnutí do života Korejců, sedm výpovědí nad kterými zůstává rozum stát.
Říkáte si, je to vůbec možné? Ale ano, kdo nezná nic lepšího, neví, že může být jeho život úplně jiný.

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin (2022)

04.09.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ocenění knihy (2)

2021 - Audiokniha roku (Nejlepší mimo kategorie)
2021 - Magnesia Litera (Litera za publicistiku)

Kniha Svedectvo o živote v KĽDR v seznamech

v Právě čtených61x