Synové hor přehled

Synové hor https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20246/synove-hor-20246.jpg 5 60 60

Dne 24. března 1913 se na Zlatém návrší odehrála tragédie. Ale příklad Bohumila Hanče a Václava Vrbaty, příklad jejich statečnosti a přátelství, které neustoupilo ani před smrtí, patří nám všem. Zatímco první část knihy umělecky zachycuje legendární a strhující příběh dvou statečných mužů, přátel Bohumila Hanče a Václava Vrbaty, jejichž osud je neodmyslitelně spjat s počátky našeho lyžování, tak druhá polovina knihy nabízí množství informací a materiálů souvisejících nejen s počátky lyžování u nás.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Synové hor. Přihlašte se a napište ho.

Moudd
11.04.2024

Mě se víc libilo, jak tohle téma zpracoval v knize "Na hřebenech vichřice" Miroslav Rampa.
Bylo to víc autentické.

jana1976
05.02.2024 5 z 5

Já, která provozuji aktivně gaučing jen můžu s úžasem smekat klobouk před tak vytrvalími lidmi, kteří dokáží pro mě nemožné. Škoda mladých životů.

martinaandulka
29.01.2024 5 z 5

Nejprve jsem viděla film v televizy "Poslední závod,"kde jsem se teprve dozvěděla jaká tragédie se odehrála,shlédla jsem dokument a přála jsem si tuto knihu,kterou jsem dostala od kamarádky.Kniha je pěkně zpracovaná obsahuje historii Hanče a Vrbaty,popis tragického závodu,domnění jaké bylo asi setkání a pomoc od Vrbaty Hančovi,historie horské služby,lyžařská výzbroj 19.a 20 století a vzpomínka na natáčení filmu Synové hor,který bych také ráda viděla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Synové hor v seznamech

v Právě čtených2x