Tamařino souhvězdí přehled

Tamařino souhvězdí https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414869/bmid_tamarino-souhvezdi-NTn-414869.jpg 4 372 372

Život devatenáctileté Liv se ani trochu neubírá směrem, kterým by si přála. Přijímačky na vysněnou fotografickou školu nevyšly, místo toho studuje práva, přivydělává si jako servírka v kavárně a těžko hledá společnou řeč s rodiči. A pochybuje. O sobě, o tom, co cítí, o své budoucnosti. Jedinou spřízněnou duší je její nejlepší kamarádka Johana, sarkastická mladá novinářka, která má navzdory drsné fasádě sama problémů až dost. Všechno se ale začne obracet vzhůru nohama, když v kavárně potká o několik let starší Tamaru. Tamara ji fascinuje a zároveň děsí – její tajemnost i náhlý příval citů, který k ní Liv začne chovat. Tehdy ještě netuší, jak moc měsíce strávené po Tamařině boku ovlivní zbytek jejího života…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tamařino souhvězdí. Přihlašte se a napište ho.

ZuzanaZ83
21.05.2024 4 z 5

Citlivý a bolavý příběh o lásce, která němž být naplněna. Také ale o životních snech a očekáváních okolí.

knihozroutka_il
10.02.2024 5 z 5

Tohle byl krásný příběh. I když smutný. Popravdě knihy s LGBT tématikou úplně nevyhledávám, tuto jsem si koupila pouze podle obálky. A rozhodně nelituji. Příběh je popsán jemně, citlivě a hezky plyne. Zpočátku jsem se ztrácela v dějové lince Edinburgh, ale i to bylo brzy pochopeno. Líbila se mi umělecká stránka knihy, téma fotografie a podrobný popis jak postav, tak prostředí, jako by tam čtenář byl s nimi. Dokonce i veškeré smutky jsem prožívala společně s Liv. Knihu doporučuji všem, kteří někdy byli na rozcestí a měli před sebou hromadu dobrých i špatných rozhodnutí.

ElikaS
19.01.2024 4 z 5

Musím říct, ze mě knížka příjemně překvapila. Na gay romance jsem zvyklá a baví mě, ale lesbickou jsem až do teď nečetla a moc jsem od toho neočekávala.
Nejvíc se mi líbilo, že knížka vlastně není prvoplánová romantika jako spíš příběh o hledání sebe sama. To mě na knížce bavilo nejvíc. To jak Liv hledala svou životní cestu. A musím vyzdvihnout konec, který mě potěšil.

Knižní novinky (48. týden)

24.11.2019

Asi je to tím, že v tomhle období zároveň přicházíš o dětství. Stavíš se na vlastní nohy. A s tím přichází i zodpovědnost. Strach, jestli sis vybral správně. Že něco poděláš a už to nepůjde spravit. Všichni jsme tím tak paralyzovaný, uzavřený ve vlastních světech, chceme se najít tak moc, až se ztrácíme. To je depresivní.

Mozek je nepopiratelně sadista, co si libuje v mučení zbytku těla.

Ale bylo to stejné, jako když se snažíte přestat kouřit nebo třeba jíst sladkosti. Po probuzení jste přesvědčeni, že dneska už rozhodně nebudete dělat, co byste neměli, a o pár hodin později připustíte, že zítra je taky den: s cigaretou nebo kouskem čokolády v puse.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Tamařino souhvězdí v seznamech

v Právě čtených5x