Tchyně a uzený... přehled

Tchyně a uzený... https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26250/bmid_tchyne-a-uzeny-PND-26250.jpg 4 735 735

,,Netvrdím, že by se matkám mělo bránit v lásce k dětem. Říkám jen, že je lepší, když matky milují ještě někoho jiného", konstatuje R. Gary. Hrdinka knihy Tchyně a uzený ... si tento výrok ověřuje na vlastní kůži - bere si za muže jedináčka. Zaslouží si muž, který se ve čtyřiatřiceti nedokáže vzepřít své matce, manželku nebo jen soucit? Je snazší bojovat s opičí láskou, anebo s větrnými mlýny?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tchyně a uzený.... Přihlašte se a napište ho.

SabinaSip
16.04.2024 5 z 5

Zrovna včera ve zprávách připomněli tragickou smrt Simony Monyové.. tak mě to připomnělo znovu vzít do ruky tuhle knížku, kterou jsem četla před lety, a dát si ji ještě jednou. Moc pěkné čtení.

Emik87
24.02.2024 4 z 5

U téhle knížky jsem se opravdu bavila. Nemám tchýni, tak asi proto. Do příběhu v knize bych se opravu dostat nechtěla.

mstychov
14.10.2023 5 z 5

Autorka Simona Monyová je všem jistě známá. Nejen tím, jak úžasná spisovatelka byla, ale i svým nešťastným osudem. Knížka Tchyně a uzený je první, kterou od ní budu recenzovat, ale těšit se můžete i na další. :)

V příběhu se seznamujeme hned s několika postavami, kterým doslova vidíme do hlavy. Tchyně Alžběta, snacha Sylvie a syn Hynek. Jakmile se syn Hynek rozhodne po roční známosti domů přivést ukázat přítelkyni Sylvii, jeho matka Alžběta je jako na trní. Nejen, že se jí jeho přítelkyně nelíbí, ale je jí i značně nesympatická.

Hynek je totální mamánek. Svou matku má bezmezně rád a často se jí snaží vyhovět. Ve chvíli, kdy Sylvii požádá o ruku, začne se jim všem měnit život před očima. Sylvie sice vidí varovnou kontrolku, která na ni bliká, ale i přesto se rozhodne, že láska k Hynkovi je větší než její strach z tchyně.

Jak se jim bude ve společném životě dařit? Ustojí tchyně Alžběta synovu novou lásku?

Tchyni Alžbětu nešlo od začátku nemilovat. Je napsaná naprosto skvěle! Stařenka nad hrobem, které na světě zůstal jen syn. Spořivá, skromná a milující, tedy pokud nejde o budoucí snachy. :)

Knížku vřele doporučuju všem, co rádi čtou o rodinných vztazích. Smích máte jednoznačně zaručen! :)

Oblíbená věta z knihy:
Něha se rozplynula rychle jak kostka ledu v horkém čaji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tchyně a uzený... v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených1 261x