Jak tukoni zachránili strom přehled

Jak tukoni zachránili strom
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398805/bmid_jak-tukoni-zachranili-strom-3Vu-398805.jpg 4 129 129

Tukoni série

Tukoni. Poznejte blíže kouzelné bytosti lesa v nové knížce Oksany Bula. Kdo jsou tukoni? Kouzelné bytosti, které se s radostí a láskou starají o les — někteří pečují o stromy, jiní o květiny a další zase o zvířátka a ptáčky. Jedni si s jeho obyvateli hrají, jiní je připravují na střídání ročních období a ukládají zvířátka k zimnímu spánku. Vzpomínáte, jaké trápení měli se zubrem, který chtěl prospat zimu, přestože zubři v zimě nikdy nespí, nebo s medvědem, který zase za žádnou cenu nechtěl jít spát? Jedním z tukoňů je i Tuláček. Poznáte ho snadno podle batůžku — vypadá jako žalud. Jen tak si chodí lesem a navštěvuje přátele. Zrovna dnes si chtěl dát čaj se svým přítelem stromem. Jenže v noci byla veliká bouřka a stalo se něco ošklivého. Poradí si s tím Tuláček i ostatní tukoni? Pro děti od dvou let i všechny milovníky knížek Zubr si hledá hnízdo a Medvěd nechce jít spát.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Host

Tukonì - meškanec‘ lìsu

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak tukoni zachránili strom. Přihlašte se a napište ho.

JanaK24
05.05.2024 4 z 5

Ilustrace překrásné, příběh dojemný, avšak textu poskrovnu, musela jsem synovi každý obrázek popsat, aby pochopil, o čem je řeč. Alespoň jsme si spolu pěkně popovídali:)

lulucinax
11.04.2024 4 z 5

Opět milý příběh se zvířátky. Oproti Vřesové můrce má méně stran a textu, takže ji budete mít přečtenou za chvilku.
A řekla bych, že by knize prospělo několik dalších vět, aby bylo jednání zvířátek více vysvětleno. Po dočtení jsem byla trochu překvapena, že je konec a vracela se, jestli mi něco neuniklo.
Nicméně si myslím, že sáhneme po dalších příbězích, protože ilustrace jsou nádherné.

cestina_s_linus
11.01.2024 5 z 5

Já jsem si tento svět Tukonů a jejich přátel oblíbila. Miluji jejich roztomilost a čistá srdíčka. I tento kratinký příběh nese silnou myšlenku - když se přátelé spojí, dokáží velké věci!

Kniha má sice málo textu, ale o to větší prostor dává předčitateli, aby děj nějak obohatil. Na druhou stranu musím uznat, že by si některé stránky ještě trochu textu zasloužily...

Kdybych měla hodnotit ilustrace, tak tady nemám slov - já si styl Oksany oblíbila a jednotlivé postavy jsou roztomiloučké.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jak tukoni zachránili strom v seznamech

v dalších seznamech4x

ekologie příroda stromy lesy pro děti od 2 let ukrajinské pohádky