Válka světů přehled

Válka světů https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1778/bmid_valka-svetu-UhN-1778.jpg 4 527 527

Anglie na sklonku 19. století. Obyvatelé Země, zaslepení pýchou na vyspělost své civilizace, netuší, že deset krátkých vzdálených záblesků kdesi na planetce Mars znamená dosud největší ohrožení lidstva v jeho dějinách. Deset dutých kovových válců s nezvanými návštěvníky z kosmu dopadá postupně poblíž Londýna a začíná válka o vládu ve vesmíru. Početní převaha Pozemšťanů s jejich těžkopádnými bojovými mechanismy se ukáže být nicotným argumentem ve srovnání se zkázonosnými bojovými metodami Marťanů. Ale ani Marťané nejsou nezranitelní. Podaří se Pozemšťanům odkrýt slabé místo protivníků? Zvítězí lidská disciplína, organizace a tradiční morální hodnoty nad mnohonásobně vyspělejší marťanskou technikou a chladnou inteligencí?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Triton

The War of the Worlds , 1898

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Válka světů. Přihlašte se a napište ho.

nakedangel
29.04.2024 3 z 5

Příběh na svou dobu neuvěřitelný. Škoda jen strohosti vyprávění. Představovala bych si barvitější a podrobnější líčení. 3 a půl hvězdy.

alabra
21.04.2024 5 z 5

Více jak sto let stará kniha o prvním setkání s mimozemšťany řeší otázky spojené s vyhlazením lidstva, naprostou nepřipraveností na jakoukoliv katastrofu, špatností, morálkou na jedné straně, statečností a lidstvím na straně druhé. Jak nadčasové.

LukasB.453
10.04.2024

klasika a etalon žánru, kniha vizionářská a přes viktoriánské reálie má stále co říci. dočkala se mnoha divadelních, rozhlasových a filmových zpracování, ale zdaleka nejvýše hodnotím polský film z osmdesátek " Wojna światów - następne stulecie", 1981 (a považte - ten šok kdy jsem na jaře 89 shlédl v klubovém kině něco tak "protisocialistického", čili tak jednoznačně a bez jinotajů protitotalitního).

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2017 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Nejlepší dílo domácího výtvarníka: Robert Czarny za obálku ke knize H. G. Wellse Válka světů)

Kniha Válka světů v seznamech

v Právě čtených11x