Ve skutečnosti přehled

Ve skutečnosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22163/bmid_ve-skutecnosti-xMg-22163.jpg 4 12 12

V pořadí pátý román norské spisovatelky Hanne Örstavikové má stejně jako její předchozí knihy typickou konstelaci i atmosféru: soustřeďuje se na tíživý vztah mezi matkou a dítětem. Dítětem je tentokrát mladá studentka psychologie, jejíž soužití s matkou zkomplikovala láska k partnerovi. Dívka prožívá neúnosný, zničující tlak - nechává se ovlivňovat matčinými poznámkami a nahlodávat vlastními pochybnostmi a současně trpí tím, že nedokáže plně přitakat své lásce a postavit se za svá přání.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Doplněk

Like sant som jeg er virkelig , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ve skutečnosti. Přihlašte se a napište ho.

Clair16
16.07.2020 5 z 5

Komorní příběh o zdánlivě bezproblémovém vztahu matky a dcery, který zaznamená zásadní obrat v momentě, kdy se chce dcera osamostatnit. Způsob vyprávění připomíná filmy ze série Dogma 95.

Kaihomielisyys
25.04.2013 2 z 5

Začínám si myslet, že autorka si libuje ve vytváření hlavních hrdinek, které jsou totální blbky. Konec byl pro mě naprosto očekávatelný a celkově mám pocit, že jsem ztratila čas úplně zbytečným čtením. Na druhou stranu se kniha čte lehce.

Lucila
14.12.2011 4 z 5

Fakt drsné vylíčení "medvědí" mateřské lásky. Není to optimistické čtení, ale je to hodně zajímavé.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ve skutečnosti v seznamech

norská literatura