Vejce a já přehled

Vejce a já https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321844/bmid_vejce-a-ja-RIJ-321844.jpg 4 2868 2868

Slavný autobiografický román popisuje se značným odlehčením život na slepičí farmě, kterou s manželem Bobem založili a zvelebili - v civilizací nedotčeném, panenském koutě severozápadní Ameriky. Život v primitivních podmínkách a s nelaskavým manželem nebyl pro ženu zvyklou na město uspokojivý. Kniha je odrazem prvního manželství americké spisovatelky, která své nepříliš šťastné manželství na zapadlém venkově zažehnávala tím, že o něm s humorem psala. Kniha se po svém vydání v roce 1945 stala okamžitým bestsellerem a brzy byla přeložena do většiny světových jazyků. Sarkasmus autorky se trefil do všeobecné nálady panující těsně po válce. Autorka i její rodina si zažila období slávy, pozornosti médií a značně si polepšila finančně. Stojí také na počátku tzv. ženské literatury.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Argo

The Egg and I , 1945

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vejce a já. Přihlašte se a napište ho.

99jana99
15.05.2024 2 z 5

Kniha je vtipná, ale vtip se ztrácel v nekonečných popisech přírody, jídla, pití, toho co dělají, pěstují, takže mě to nakonec jen nudilo. Tohle nebylo nic pro mě. Jsem ráda, že mám přečteno.

Kskaja
09.05.2024 5 z 5

Knížka se bude radit k mým top přečtenych.
Dlouho jsem se ji vyhýbala.
Bylo to skvělé, vtipné, misty šokující, politovanihodne.
Dokonce mě to donutilo upéct bublaninu a zavarit rybíz:D

nereidka
25.04.2024 3 z 5

Knížka mě bavila. Sice to bylo pořád dost na jedno brdo, ale přišla mi hodně vtipná. Padla tedy na mě tíha toho, když jsem si představila, že bych takto měla žít já. A sice nečekám od každé knihy nějakou hlubokou myšlenku, ale vyprávění mi přišlo dost takové povrchní. Čekala jsem víc vyjádření pocitů autorky a v podstatě jsme se ani nedozvěděli nic o jejím vztahu s manželem a jaky vůbec byl Bob jako člověk.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vejce a já v seznamech

v Právě čtených60x
v Přečtených4 644x