Vláda vlčíc přehled

Vláda vlčíc https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480044/bmid_vlada-vlcic-KaG-480044.jpg 4 389 389

Nikolaj Lantsov série

< 2. díl

Ďalšia kniha z magického sveta gríš, ktorý ožil v seriálovom hite na Netflixe! Ravka sa pripravuje na rozhodujúcu bitku s Fjerdou, a ak chce mladý kráľ Nikolai Lantsov jej obrovskú armádu poraziť, bude potrebovať všetok svoj dôvtip a šarm – a dokonca aj monštrum vo svojom vnútri. Krajinu však sužuje aj ďalšia, oveľa temnejšia hrozba, na ktorej ani jeho nadanie robiť z nemožného možné nestačí. Generálka, Búrková čarodejnica Zoja Nazjalenská už prišla vo vojne o veľa. Zočila smrť svojho mentora a vzkriesenie najväčšieho nepriateľa, povinnosť ju však núti prijať novonadobudnutú moc a stať sa zbraňou, ktorú jej krajina potrebuje. Bez ohľadu na to, čo to bude stáť. Kým sa jej priatelia a spojenci pripravujú na osudový boj, Nina Zeniková riskuje život počas práce v utajení – priamo v srdci nepriateľskej Fjerdy. Jej túžba po pomste však môže pripraviť Ravku o šancu na slobodu a Ninu o možnosť zahojiť jej trúchliace srdce. Kráľ. Generálka. Špiónka. Spoločne musia nájsť spôsob, ako v temnote vykročiť k budúcnosti. Alebo sledovať, ako ich krajina ľahne popolom a celý svet zahalia tiene.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Rule of Wolves , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vláda vlčíc. Přihlašte se a napište ho.

animovanej medv
19.05.2024 4 z 5

Já mám prostě slabost pro Vrány, takže mi udělalo radost setkání s Kazem atd.
Kniha mě bavila, ale přiznám se, že mi moc nesedí přeskakování z jedné postavy na druhou. Hlavně mezi Ninou a zbytkem byla vždycky dost velká mezera ve vyprávění a mě Nina bavila asi nejvíc.

ctenarMarLnYI
08.04.2024 5 z 5

Líbí se mi více než Griša i Vrany. Zoja a Nik super. I Temnyj dostal pár bodů navic. Přestože nejsem fanouškem tranzice postav cpaných do knih, tak tady mi to celkem sedělo. I když bych si pro Ninu přala něco jiného.

Slezadav
04.03.2024 3 z 5

O vládě vlků se dá říct skoro to stejné jako o předchozí knize (Zjizvený král), snad z výjimkou toho, že tady byl rozjezd rychlejší a akce začala dřív, než v polovině knihy. Hlavní důvod, proč mě Vláda vlků příliš neoslovila je ten, že všechny postavy i události jsou pro mě velmi nepřesvědčivé. Něco jako když koukáte na film, kde hrají samí špatní herci. Král není král, generálka se vůbec nechová jako generálka, chování prakticky všech hlavních postav je dost nekonzistentní atd. Příběh je úplně zamořen různými dírami, které jsou velmi viditelné.

Spousta scén v knize nedává moc logický smysl a je na první dobrou vidět, že existují jen aby přidaly něco málo na dramatičnosti. Nepřesvědčivě působí i samotný fakt, že nějakou zemi kompletně řídí asi 4 osoby a veškerý zbrojní průmysl při přípravách na válku se zřejmě skládá z jedné "tajné laboratoře". Dále tu máme velmi proměnlivou rychlost cestování postav, nebo podivné míchání technologií. V některých scénách jsem měl pocit, že je na úrovni 18. století, v jiných létají bombardéry.

Rozvíjí se zde několik dějových linií a bohužel ta, která mi připadala nejzajímavější byla nejvíce zanedbána a měla velmi strohý a nepřesvědčivý konec. Pro cílovou skupinu je zřejmě velmi důležité, aby byla v knize romance. U některých postav ještě alespoň částečně fungovala, jinde to bylo čiré utrpení. Stejná věc se dá říct i o LGBT postavách, u některých je tahle jejich stránka zpracována smysluplně, jinde je to velmi povrchní a autorka spíše honí body za diverzitu. Ke cti knihy můžu říct, že i přes všechny zmíněné problémy byly pasáže, kdy mě bavila a četla se celkem dobře.

Trochu jsem doufal, že tenhle svět se spoustou potenciálu, který zůstal nevyužit autorka už nebude dále trápit, ale vypadá to, že ano. Bohužel ani Vláda vlků se nedokázala přiblížit podsérii o Šesti vranách. Na druhou stranu pořád jde zřejmě o lepší počin, než je původní Griša trilogie.

Knižní novinky (41. týden)

10.10.2021

Knižní novinky (38. týden)

19.09.2021

Žal a láska jsou jedno a to samé. Žal je stín, který zbyde po lásce, když odejde.

Ocenění knihy (1)

2021 - Goodreads Choice Awards (Young Adult Fantasy & Science Fiction)

Kniha Vláda vlčíc v seznamech

v Právě čtených13x