Jiný vítr přehled

Jiný vítr https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2947/bmid_jiny-vitr-EKA-2947.jpg 4 94 94

Zeměmoří po staletích našlo svého vládce, ale nečekají je lehké časy. Na dvůr mladého krále Lebannena, který se teprve učí plnit státnické povinnosti, přicházejí zprávy o množících se útocích draků na Vnitřní ostrovy. Od bývalého arcimága Zeměmoří Geda připutoval kouzelník Habr, pronásledovaný sny o mrtvých, kteří se tlačí u kamenné zdi v Suché zemi a dožadují se vstupu do světa živých. Hrozí, že křehká rovnováha bude nenávratně prolomena... Ursula K. Le Guinová ve své poslední knize ze světa Zeměmoří splétá z osudů svých hrdinů důstojné završení jednoho z nejvýznamnějších cyklů světové fantasy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Triton

The Other Wind , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jiný vítr. Přihlašte se a napište ho.

postoran-CZ
16.02.2024 4 z 5

A tohle je krásné zakončení celé ságy. Opět se nejedná o nějaký "překotný úprk dějem", ale o pozvolné vyprávění příběhu. Bohužel arcimág Ged už zde vystupuje pouze jako vedlejší postava, která se v ději objeví na začátku a následně už jen ve zmínkách. Příběh se, podobně jako v Tehanu, točí kolem mladé (nyní již vlastně dospělé) Tehanu a novém Králi Lebanenovi.

Luigi1
09.02.2024 4 z 5

Příběhy ze Zeměmoří se mi docela líbily dalo se to dobře číst

Nifredil
30.07.2023 4 z 5

Po letech jsem si vzala Čaroděje a rozhodla se pročíst celou sérii. Je to klasika nejklasičtější. Něco, co by měl každý fanda fantasy číst a pořád je to prostě dobré. bez četby ostatních dílů nedává tak úplně tenhle smysl. Je to poslední díl a výborné zakončení celé vlastně pentalogie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2002 - World Fantasy Award (Novel)

Kniha Jiný vítr v seznamech

v Právě čtených2x