Zřídlo přehled

Zřídlo https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447924/bmid_zridlo-HjG-447924.jpeg 4 70 70

Ada se narodila uvězněná mezi dvěma světy. Její rodiče si ji vymodlili, avšak teď se obtížně vyrovnávají s náladovými a protiřečícími si duchy, kteří tělo jejich dcery zalidnili. Když Ada dospívá, začne se její mysl tříštit do několika osobností. Po přestěhování z Nigérie do Spojených států jednotlivé osobnosti rostou a na základě jejích dalších zkušeností získávají na síle. Ada a tyto další osobnosti — svatý Vincenc a Asughara, které se jinak oblékají, chovají i cítí — však musí spolupracovat i bojovat o koexistenci. Až se jejich pokusy o ovládnutí Adina těla změní v boj o její život. Adin příběh, vyprávěný z několika různých úhlů pohledu — všemi osobnostmi skrývajícími se v jejím těle —, vznikl na základě reálných zkušeností s duševní chorobou. Zřídlo rozkrývá otázky identity a lidského bytí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Freshwater , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zřídlo. Přihlašte se a napište ho.

micha-ella
31.03.2023 3 z 5

Tak tomu já říkám bizár! Bizarní směs. Africké náboženství, bohové, převtělování, schizofrenie, hraniční porucha, deprese, krize identity, vztahy mezi rodiči, sourozenci, milenci, pověry a současná medicína - je toho v té knížce až přespříliš. Něco mě bavilo, něco mě odpuzovalo, každopádně jde o zvláštní styl. Škoda, že nevěřím na duchy!
Str. 203: "Rozkřáplý mozek s sebou přináší řadu výhod."

huhuhu
26.12.2022 3 z 5

Už dlouho jsem nečetla nic tak divného... Kniha je sice originální a zajímavá, ale zdá se mi, že její potenciál nebyl zcela využit. Hlavně mi přišlo škoda, že Adina schizofrenní identita (v jejím těle bojuje o nadvládu množství démonů) je ukazována pouze na její interakci s milenci a nic moc dalšího se o jejím životě nedozvídáme. Navíc mi byla hlavní postava natolik vzdálená, že jsem se do ní prostě nedokázala vžít...

kalinkacz
26.12.2022 3 z 5

Zřídlo byla jedna z nejdivnějších a zároveň nejvíce nezapomenutelných knih, jakou jsem kdy četla!
Je to příběh tak podivný, místy silný a místy i dost nepříjemný, že ať chcete nebo ne, stejně ho z hlavy nevystěsníte.
Co se týče mého hodnocení, tak jsem ale trošku rozpolcená… Oceňuji originalitu a zajímavé zápletky, zároveň se ale přiznávám, že ne vše mi bylo příjemné číst… Od autorky ale na plné čáře doporučuji knihu Mazel - ta je boží.

Knižní novinky (48. týden)

22.11.2020

Kniha Zřídlo v seznamech