Daniel Hevier
slovenská, 1955
Populární knihy
/ všech 90 knihNové komentáře u knih Daniel Hevier
Nevyplazuj jazyk na lva
„Na první prolistování působí kniha opravdu krásně, musím říct, že z grafické stránky je to opravdu propracované a hravé. O to hůře pak vypadá, když obsah jaksi pokulhává za vizuálem. Není to špatné, takový průměr. Ale znám mnoho lepších knih básní pro děti.“... celý text
— Tyyynab
Team
„No, ja som mal knihu preloženú do češtiny, čo moc nechápem, keďže to napísali slovenskí autori v slovenčine, tak je podľa mňa zbytočnosť to prekladať do češtiny. Jedine, že by fakt už český čitateľ mal problém so slovenským textom? Mám knihy o muzike rád, a práve táto je napísaná formou ako mám rád. To znamená nejaké tie začiatky, ako sa dali dokopy, nejaké raritné fotky, niečo aj o producentoch, ľuďoch zo zákulisia, textároch, autorov hudby, odozvy divákov z netu, pikošky, názory na kapelu od konkurentov (aj celkom nie pozitívny od Hudby z Marsu), pozadie koncertov, rozbory jednotlivých albumov. Tu je ešte pikoškou, že sú tu aj niekedy subjektívne názory autorov napríklad na albumy a tiež sa napríklad nevyhýbali nepríjemným veciam, že hlavne od štvrtého albumu, keď vyšla Paľovi Haberovi sólovka, tak vzťahy neboli najideálnejšie, ale vždy to dali akosi dokopy. Dozvedel som sa napríklad, že šestka bola dokonca pokusom s iným spevákom. To album som si vypočul a v porovnaní s ostatnými to nebol až taký prepadák, len bolo jednoducho úplne iné. Sú tu aj také delikátne kapitoly ako mýty o TEAM, teda ich vyvracanie, alebo sú tu aj predstavené revivalové kapely, tu konkrétne dve, a na tej českej som bol. Teda bolo to perfektné, lebo ten spevák sa na Haberu totálne podobal a mal perfektnú slovenčinu. Bolo to v Čadci na námestí, v rámci hodov, večer, volalo sa to Revival Night a každý rok tam boli zo štyri revivalové kapely. Boli tu aj nejaké novinové ústrižky, hlavne spred 1989, kedže tam bol jeden koncert, ktorý sa nepáčil nejakej redaktorke a tá napísala nie moc priaznivý report a samozrejme v konečnom dôsledku to znamenalo, že aj zlá reklama je reklama. Tiež tu bol šialený list od právnika ako jedna členka zažalovala skupinu, ktorá údajne jej ukradla odpočúvaním pesničku, ktorú si doma spievala, to bolo už ad absurdum. TEAM moc nemusím a nikdy som ich nepočúval, síce ale niečo od nich poznám, ale knihu som prečítal s chuťou a hlavne neskôr ma bavila čoraz viac. Páčilo sa mi to zákulisie a niektoré originálne poňaté kapitoly. Celkom fajn hudobná knižka.“... celý text
— pistikpistik
Říše Agord
„O knize vím už delší dobu, ale tak nějak se mi do ní nechtělo a váhala jsem - naše knihovna ji nemá, tak mám ji někde shánět? A stojí to za to? Nakonec mě přesvědčil komentář buccaneerka a já se rozhoupala nejprve k nákupu a poté i k četbě. A dávám mu za pravdu - kniha je úžasná, zajímavá a velmi netradičně obrazově i obsahově řešená.
Dnešní děti se už v útlém věku dozvídají, že existuje něco jako drogy, a jsou před nimi důrazně a opakovaně varovány. Ale jak si je mají představit? A když je to takové zlo, jak jim je dospělí líčí, tak proč se k nim někdo, kdokoli, uchýlí? A proč se, často opakovaně, k tomu zlu vrací?
Daniel Hevier se pokusil vysvětlit dětem tuhle záhadu prostřednictvím pohádkového vyprávění o holčičce jménem Lucinka, ze které se v říši Agord stala Halucinka, už jen tohle mě dostalo. A potom samozřejmě Lucčino putování, abecední příhody, zážitky i setkání a především obrazové koláže, jejichž autorem je zřejmě právě D.H.
Máte-li v plánu popovídat si na tohle téma - ať už doma, se svými potomky, nebo ve škole, se žáky - tak já určitě doporučuju jako průvodce právě tuhle knížku. Pro -ileté je určitě srozumitelnější a přitom zajímavější než výchovné a osvětové besedy, kterých jsem se kdy účastnila v rámci prevence v této věkové kategorii.“... celý text
— broskev28
Svrček huslista
„Nezaujala, v básničkách sú použité zvraty a slová, ktoré dieťa, pre ktoré je leporelo určené nemá šancu pochopiť.“
— Miriam2017
Team
„Knihu jsem dostal jako dárek, sám bych do biografie TEAMu rozhodně nezainvestoval. Fakt je, že je podána zajímavě a ne jako "Knihy o.." které jsem doposud četl. Součástí jsou tak třeba i diskuze z Youtube nebo názory odpůrců.
Vytkl bych snad jen někdy až přílišnou podbízivost. Nemyslím si, že je potřeba nějak důrazněji adorovat, beztak to nebude číst nikdo jiný, než komu ta hudba aspoň něco říká.
Do řitě bych nakopal toho, kdo prováděl korekturu. Překlepy, nesmysly (Pieseň pre náročných! :D), dokonce místy i nepřeložené slovenské pasáže, které prostě někdo zapomněl převést (je to strana 131, ak mi niekto neverí). Kurva jednou jsou od toho ty lidi placený, tak dop*dele dělám svoji práci pořádně. Vždyť už se to pak nedá zpětně doopravit. Tohle mě fakt štve.
Jinak docela dobrý... překvapivě. Čekal jsem míň.“... celý text
— nevermore3
Daniel Hevier - knihy
2021 | Storočie konca |
2001 | Heviho diktátor |
1987 | Medová žihadla |
2003 | Nevyplazuj jazyk na leva |
1984 | Kam chodia na zimu zmrzlinári |
2001 | Krajina Agord |
1986 | Sto najsmiešnejších rozprávok |
1989 | Futbal s papučou |
1997 | Konor |
2000 | Psík, ktorý chodí do práce |
Žánry autora
Literatura světová Humor Literatura faktu Povídky Romány Literatura slovenská
Štítky z knih
drogy psi Vánoce povídky pro děti leporela slovenská literatura studenti humoristické povídky písmo, dějiny psaní
Hevier je 9x v oblíbených.
Osobní web autora