Brzy vyjde
![Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek XVI., 1945-1948 Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek XVI., 1945-1948](https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515463/velke-dejiny-zemi-koruny-ceske-svaz-yYo-515463.jpg?v=1682197921)
Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek XVI., 1945-1948 - Jiří Kocian
Opojnou radost z osvobození v květnu 1945 provázely naděje, že se podaří vybudovat republiku svobodnou, sociálně spravedlivou a také zabezpečenou před jakýmkoli... detail knihy
Populární knihy
/ všech 22 knihNové komentáře u knih Jiří Kocian
![Dějiny Komunistické strany Československa IV. 1969–1993 Dějiny Komunistické strany Československa IV. 1969–1993](https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457616/dejiny-komunisticke-strany-ceskoslo-PBi-457616.jpeg?v=1604649475)
„Tak tohle jsem četl fakt dlouho. Ale stálo to za to. Poměrně hezky udělaná vědecká práce o dějinách KSČ. Vychází hodně ze záznamů a odborné literatury. Samozřejmě si někteří autoři neodpustí některé povinné klišé, ale ostatní kapitoly to vyvažují. Myslím, že kařdý čtenář bude muset přehodnotit dost věcí o kterých se učil jak před revolucí, tak i po ní.“... celý text
— Denny456
![Český a slovenský komunismus (1921-2011) Český a slovenský komunismus (1921-2011)](https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201369/cesky-a-slovensky-komunismus-1921-2-VWj-201369.png?v=1636849169)
„Četla jsem to dlouho, vážně dlouho. Ale vůbec ne proto, že by to bylo špatné, že by se to špatně četlo nebo že bych s knihou nějak nesouhlasila. Naopak, byla skvělá, poučná, plná informací a podnětů k zamyšlení a určitě se k některým jejím myšlenkám budu vracet, třeba v seminární práci, kterou za pár týdnů začnu psát. A samozřejmě v dějepisné soutěži gymnázií, neboť v listopadu jedeme do celostátního kola do Chebu.
Důvod, proč jsem knihu četla tak dlouho, byla jednak taková menší čtecí krize, nedostatek času spojený se školou a nedostatek energie spojený se stresem z budoucnosti. Navíc jsem víc než polovinu knihy četla nafocenou na telefonu, protože jsem ji už na začátku září musela vrátit do knihovny. To taky úplně nepřidávalo na mé chuti vracet se k jednotlivým kapitolám. Jsem však ráda, že jsem se k tomu včera a dnes konečně pořádně dostala a zdárně si o Českém a slovenském komunismu dočetla až do konce. :)“... celý text
— stavlamich
Jiří Kocian knihy
Žánry autora
Literatura faktu Literatura česká Literatura naučná Historie Politologie, mezinárodní vztahy Učebnice a slovníky
Štítky z knih
Česko, Česká republika Slovensko, Slovenská republika 20.-21. století politika Československo komunismus 30. léta 20. století 19.-20. století skandály a aféry únor 1948
Kocian je 0x v oblíbených.