Bohumil Konečný vydání
Tomáš Pospiszyl
Hovoříme-li dnes o Bohumílu Konečném jako o zapomenutém malíři, jde do velké míry o paradox. Jeho knižní a časopisecké ilustrace byly ve své době známé a jejich podoba se z historické paměti vytrácela daleko pomaleji než povědomí o tom, kdo je vlastně jejich autorem. Sám Bohumil Konečný se v tom nejlepším slova smyslu snažil vycházet vstříc svému publiku. Vytvářel technicky dokonalé kresby a malby - to považoval za řemeslnou nezbytnost - a uměl je navíc spojit s očekáváním svých diváků. Většina toho, co Bohumil Konečný vytvořil, byla určena k reprodukci. Maloval sice i tradiční obrazy a mnohé z originálů ilustrací dnes visí zarámované v bytech sběratelů či přátel, jeho hlavní doménou však byly knihy a časopisy. Jeho nástroji nebyly jen tužky, pera a štětce, ale v přeneseném slova smyslu slova i tiskařský stroj. Konečného obrázky se tak mohly dostat v tisících kopií k velkému množství čtenářů.... celý text
Vydání dle jazyka (2)
![Bohumil Konečný Bohumil Konečný](https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70406/bohumil-konecny-xJQ-70406.jpg?v=1439325951)
Bohumil Konečný
2008,
Arbor vitae
![Zapomenutý malíř Bohumil Konečný Zapomenutý malíř Bohumil Konečný](https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260771/zapomenuty-malir-bohumil-konecny-KAv-260771.jpg?v=1439369542)
2007,
Arbor vitae
Autorovy další knížky
2013 | ![]() |
2013 | ![]() |
2004 | ![]() |
2009 | ![]() |
2008 | ![]() |