Přenos vědění: Osudy čtyř bestsellerů v pozdně středověkých českých zemích vydání
Vojtěch Bažant , Pavlína Cermanová , Jaroslav Svátek , Václav Žůrek
![Přenos vědění: Osudy čtyř bestsellerů v pozdně středověkých českých zemích Přenos vědění: Osudy čtyř bestsellerů v pozdně středověkých českých zemích](https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475815/bmid_prenos-vedeni-osudy-ctyr-bestseller-Fj8-475815.jpg?v=1624966040)
Studium dochovaných rukopisů je klíčovým prostředkem k zodpovězení otázek spojených se středověkou písemnou kulturou a vzdělaností. Autoři knihy zkoumají problematiku šíření znalostí v předmoderní společnosti na příkladu čtyř mimořádně úspěšných středověkých děl, která sledují ze všech perspektiv, jež dochovaný materiál umožňuje. Zvolili si spisy, které spojuje zřetelná snaha o přenesení různě definovaného vědění napříč vzdělanou společností. Osudy vybraných středověkých bestsellerů popisují od jejich vzniku přes rukopisné šíření v českých zemích až po rozličné formy užívání a recepce v dalších textech. Svým výzkumem autoři nabízejí materiál k rekonstrukci intelektuálních sítí v daném geografickém prostoru a k poznání funkce konkrétních děl v různých sociálních prostředích. Kniha tak přispívá k vytvoření komplexního obrazu čtenářské a rukopisné kultury v jejích pozdně středověkých proměnách.... celý text
Vydání dle jazyka (1)
![Přenos vědění: Osudy čtyř bestsellerů v pozdně středověkých českých zemích Přenos vědění: Osudy čtyř bestsellerů v pozdně středověkých českých zemích](https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475815/prenos-vedeni-osudy-ctyr-bestseller-Fj8-475815.jpg?v=1624966040)
Přenos vědění: Osudy čtyř bestsellerů v pozdně středověkých českých zemích
2021,
Filosofia
Autoři knihy
česká, 1987 Pavlína Cermanová
česká, 1977 Jaroslav Svátek
česká Václav Žůrek
česká, 1981