Arad diskuze
Rád bych se Vás zeptal, co Vám nejvíc chybí ve fantasy, co jste vlastně vždy ve fantasy chtěli a nedostali to, co byste do fantasy dodali, kdybyste ho sami psali. Může se jednat vážně o cokoliv :D
Já přečetl celé Hledání ztraceného času, nemám problém se složitostí :D :)
Zdravím, nevíte někdo náhodou jak se jmenuje kniha, kde působí mág ve službách Anglie proti Napoleonovi?
Díky Vám všem za návrhy, některé jsem již znal, některé jsou novinkou. Konkrétně mě to zajímá z perspektivy římského rámce, James Joyce použil pro Odyssea řecký, tak mě zajímalo, jestli se dá najít něco podobného v Římě.
Zdravím, můžete mi doporučit knihu, legendy, báje, eposy, cokoliv ze starého Říma?
Hledal bych něco podobného řecké Ilias a Odysseia. Ideálně jeden navazující příběh.
Zdravím, zbožňuji Woolfovou, Prousta, Joyce, Musila, většinu knih, které jsem chtěl pořídit už mám, bohužel však nevím moc o dalších autorech. Máte někdo nějakého autora k doporučení? Případně i nový román.
No, mě by zajímalo, jestli by někdo šel do knížky v žánru, kde byste proud vědomí nečekali. Věděli byste to předem.
Takže pokud byste třeba narazil/a na knihu dejme tomu fantasy či červenou knihovnu psanou převážně proudem vědomí, zaujala by Vás, nebo byste se vyděsila a utíkala z knihkupectví pryč?
Myšlenky postav, niterné představy, imaginace. Používali ho Faulkner, Joyce, Proust, Woolfová.
Jak to máte s proudem vědomí? Máte ho rádi, vyhýbáte se mu, vadí Vám? Umíte si představit, že byste četli nějaký netradiční žánr psaný v tomto stylu?
Zdravím,
zajímalo by mne, zda-li nemáte k doporučení nějakou knihu zabývající se středověkými zajímavostmi, cokoliv týkající se běžného života až po obléhání. Zajímaly by mne také knihy o architektuře a vnímání krásy. Mám přečteny Dějiny krásy a pár méně známých publikací.
Jak jsem již zmínil, mimo literární dílo, tím nevylučuji čtení knihy. Pokud Vám snad jde o zbytečné kupování knih, zajímá mě bibliografie z hlediska sběratelského a papír z hlediska vytváření nového knižního papíru - domácí pokusy :), tzv. recyklace knih, které už si svoje odsloužily.
Mimo literární dílo mne zajímá také typografie, grafika a hlavně kvalita papíru, případně bibliofilie. A má otázka směřuje k antikvariátům. Vy, kteří je navštěvujete, kupujete někdy také knihy jen na základě jejich vzhledu, obálky, kvalitního papíru a zajímavé barevné kombinace? Máte nějaké doporučení ohledně takových nákupů v přijatelné cenové relaci? Mohli by jste případně uvést místo? Já sám bydlím kousek od Ostravy a zatím jsem moc nepochodil. Hodil by se však i nějaký antikvariát například v Praze.
Otázka je, jestli to průměrný čtenář fantasy vůbec chce. Sám jsem v jistém tvůrčím procesu a z toho hlediska mě zajímá, jestli by čtenář fantasy měl zájem o složitější, vícevrstvou fantasy, nebo by taková kniha skončila zapomenutá. Otázkou také zůstává, jestli by si taková kniha našla v tomto okruhu čtenářů své příznivce, nebo by spíše zapadala do jiného rámce, tedy např. čtenářů společenských románů, kteří by je naopak z důvodu, že je fantasy nečetli.
Zajímalo by mne, co čtenáře táhne k fantasy, jestli na něm mají rádi oproštění od běžného života, bohatost, nebo snad epický příběh. Zajímalo by mě, co čtenářům také chybí, a co by popř. změnili.