Těžký prachy diskuze
Ed McBain
Detektivové z 87. policejního revíru řeší další obtížný případ, tentokrát únos osmiletého chlapce. Únosci se však omylem zmocní jiného dítěte, výkupné však přesto požadují na bohatém podnikateli Kingovi. Nakolik bude King ochoten obětovat majetek, kterého se domohl tvrdou prací, za život cizího dítěte? Nakolik se policistům podaří případ zvládnout? Román je tedy jak pohledem na policejní práci, tak nahlédnutím do snadno zničitelných lidských vztahů a osudů. Zdroj BBart... celý text
Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: 2009 , BB artOriginální název:
King's Ransom, 1959
více info...
Diskuze o knize (3)
Přidat komentář
Tak nevím, ono je to s tím brakem dost problematické. Jsou knihy pana Lombina brakem, protože jich napsal spolu s povídkami, scénáři, divadelními hrami a knihami pro děti pomalu půldruhé stovky pod různými pseudonymy a pod později přijatým jménem Hunter, nebo jsou brakem obecně detektivky? Co potom žánr fantasy, SF, horory, spekulativní literatura nebo pohádky? Od té doby, co jsme o tomto tématu zhruba před rokem debatovali v pubu a co jsem přečetl Ecovy Skeptiky jsem v posuzování toho, co je brak a co není, velice opatrný. Koneckonců nemůže být něco špatné jen proto, že je to čtenářsky přitažlivé a čtivé. Když by na tom nebylo víc kladného, než že přivede ke čtení širší okruh čtenářů a z těch se nepochybně celá řada propracuje postupně k čtení poezie, nebo Sto roků samoty nebo Odyssea (tím příměrem mám na mysli nejen jmenované, ale obecně všechny ty knihy, které literární kritika a obecné povědomí považuje za velkou, krásnou a plnohodnotnou literaturu), bylo by to podle mne dostačující k odůvodněné existence těchto knih.
Sám jsem jako čtenář začínal mimo pohádek četbou bufalobilek, roďáků, nickártovek a nijak mne to nepoznamenalo a úspěšně jsem to přežil (i když mne tatínek často svou dlaní jako lopata uhelka přesvědčoval, že by četba světových klasiků byla pro mne přínosnější).
Ono slovo brak je jenom nálepka - smiřme se s tím, že se může vyskytovat prakticky ve všech žánrech a že při posuzování je nezřídka rozhodující subjektivní, osobní pohled a přístup.
JP-detektivky a brak ? To je snad vtip ne ! Navíc Evan Hunter patří ke špičce v tomto žánru přece.
Štítky knihy
Autorovy další knížky
2014 | Tváří v tvář |
2006 | Nenávist |
1969 | Zabiják |
2006 | Brokovnice |
2007 | Postrach |
Ano,všechny knihy Evana Huntera mají celkem jednoduchý příběh,nicméně dost podobně se tak děje i v reálném životě.Vyjadřování a uvažování detektivů je věrohodné,narozdíl od dnešních autorů kriminálek ( Jeffery Deaver ).Knihy mají inteligentní humor,napětí a postavy které si zamilujete.Brak vypadá úplně jinak.