Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


sam198
sam198 26.01.2012 v 20:55

Šéf, vizionář a vůdce. Ve skutečnosti je to autor databáze a myslím že když mu o tom napíšeš tak s tím něco udělá (protože o takový lidi tu myslím nemá zájem nikdo).
knihomoli: Musíš asi míň důvěřovat lidem a posílat to až po zaplacení :)

paulhunter
paulhunter 26.01.2012 v 20:55

Všichni: Jak je napsáno v pravidlech, Databáze knih nijak neodpovídá za obchody v Bazaru, proto nelze v této záležitosti Dana (danielsona) kontaktovat, protože s tím nemůže nic dělat.
Banovat ani mazat účty v tomto případě nejde.

miska2609
miska2609 26.01.2012 v 21:33

paulhunter : tak to je velká paráda, takže podvodníky tu tolerovat lze...
Mohu dotyčnou aspoň někdě viditelně jmenovat, aby si od ní už NIKDO nic nekupoval?

knihomoli
knihomoli 26.01.2012 v 21:51

Není to chyba na poště. Až na vyjímky jsem zjistila, že to jsou nově zaregistrovaní lidé, proto už zpravidla novým lidem posílám až po zaplacení. Ale ne vždy. Jsem nepoučitelná. Faktem je, že se snažím mít pozitivní přístup, jinak bych se tady v tom marasmu už musela oběsit. A taky mě baví, když miska2609 mě nemůže počítat. Zvláštní přístup. Její škoda je asi jiná než má. Třeba víc bolí.

Woro
Woro 26.01.2012 v 21:51

miska2609: Není to o tom, že lze podporovat podvodníky, ale takové věci se těžce prokazují, a proto je v pravidlech že se od toho Databáze knih víceméně distancuje. Záleží na uživatelích, jak se mezi sebou domluví.
Co se týče zveřejnění jména "podvodníka/podvodnice", v tom ti nikdo bránit nebude (pokud to nebudeš šířit jako spam). Ba dokonce bych to já, jako potencionální zákazník rád věděl. Takže za sebe: směle do toho.

Dan
Dan 26.01.2012 v 21:52

Máme v plánu zde vytvořit jakési hodnocení lidí, operující v bazaru, snad se takto podaří eliminovat podvodníky a nespolehlivé lidi.

Text příspěvku byl upraven 26.01.12 v 21:52


Woro
Woro 26.01.2012 v 21:54

Jsem jednoznačně pro.

miska2609
miska2609 26.01.2012 v 22:04

Woro: Já jsem tedy taky jednoznačně pro....Ještě NIKDY se mi nestalo, co tady, neboť všude jinde jmenovaná databáze funguje a pak lidi nemají zájem podvádět, protože jim to za ty "drobné" nestojí.
Jestliže má paní nějaké osobní problémy, může aspoň opakovaně odepsat, že nestíhá...no né?

Text příspěvku byl upraven 26.01.12 v 22:07

Woro
Woro 26.01.2012 v 22:08

miska2609: Zrovna jsi asi natrefila na to, myslím, mizivé procento podvodníků, kteří jsou a budou prostě všude.

miska2609
miska2609 26.01.2012 v 22:13

Woro: tak o tom žádná....jen si řikám, proč já?! :-)

Woro
Woro 26.01.2012 v 22:18

miska2609: Pravděpodobně vás "podvedených" bylo víc, určitě i proto Danielson už nějakou dobu plánuje přidání onoho hodnocení. Prostě napiš kdo to byl, popř. se dané uživatelce ještě jednou ozvi a víc neřeš.

miska2609
miska2609 26.01.2012 v 22:26

JESTE JI DAM CAS DO PONDELI A POKUD SE NEOZVE, PAK TU JEJI JMENO BEZ VYCITEK ZVEREJNIM !

miska2609
miska2609 26.01.2012 v 22:32

Pro zajímavost, dotyčná nabízí k prodeji 66 knih včetně té "mé" již zaplacené a včera ráno tu byla...tímto ztrácím sice naději, ale slib do pondělí dodržím...

Titi
Titi 27.01.2012 v 00:23

Já tu mám s bazarem ty nejlepší zkušenosti. Ale přece jen si knihy nechávám pro jistotu posílat na dobírku. Člověk nikdy neví, na koho tu může narazit....

Adriana.82
Adriana.82 27.01.2012 v 06:40

Taky si nechávám knihy zasílat na dobírku. Jak píše Titi,člověk nikdy neví,ale ještě si mi nestalo,že bych v balíčku měla místo literatury pytlík rejže ...

WEIL
WEIL 27.01.2012 v 12:20

To Adriana.82 - Pytlík rejže by mohl mít vyšší cenu, než starší kniha. Navíc by byl hmotnější, a jeho zaslání dražší.

Adriana.82
Adriana.82 27.01.2012 v 14:01

WEIL: pytlík rýže měla být jen slušná verze toho,co by člověk mohl v balíku najít ...

WEIL
WEIL 27.01.2012 v 17:05

Áha, děkuji za vysvětlení.

miska2609
miska2609 30.01.2012 v 22:42

Kniha došla :-) Paní byla asi jen lína se mi víc jak 8 dní od obdržení peněz ozvat...anebo čte diskuse!

Carrissa
Carrissa 13.02.2012 v 11:27

Dobrý den, nešla by do bazaru přidat možnost řazení A-Z podle jmen autorů? Připadá mi to užitečnější než podle názvu knih.

Woro
Woro 13.02.2012 v 11:35

Carrissa: Zdravím, pokud hledáš v bazaru konkrétního autora, je možné si přímo na stránce daného autora zobrazit bazarové položky. Pokud má daný autor alespoň jednu knihu v poptávce nebo nabídce bazaru, je u něj (spolu s ostatními ikonkami - "Autor", "Životopis", "Knihy", ...) zobrazena Ikonka "Bazar".

elpiska
elpiska 17.03.2012 v 10:37

Netýká se bazaru zde, ale přesto. Objevila jsem dva weby, díky kterým jsem nezaplatila podvodnici, která odpovídá na inzeráty na bazos.cz.
Před odesláním peněz zkuste vyhledat prodejce (jeho email, číslo účtu apod.) zde:
www.nepoctivci.cz
www.podvodnici.net

kneznaL
kneznaL 17.03.2012 v 12:15

Myslím, že dobírka moc nepomůže. Když bude prodejce chtít, zaplatíte např. zabalené staré noviny, jen je to dražší. Jinak proti dobírce nic, taky tak občas kupuji.
Zatím jsem na žádného podvodníka přes knihy nikde nenarazila, vždy vše došlo v pořádku. Asi jsem měla štěstí.

asam
asam 17.03.2012 v 12:34

Já jsem zatím měla štěstí. Peníze si nechávám posílat na účet předem a jsem stále s kupujícím v kontaktu, Ale stává se, že se někdo zaregistruje, " nutně a rychle potřebuje koupit knížku" a když ji nabídnu není po něm už ani vidu ani slechu. Víckrát se na DB neobjeví. U každého zájemce se dívám na jeho profil a když tam nemá žádnou knihu nebo s námi nespolupracuje, tak mu nic nenabízím. U stálých uživatelů DB jsem zatím uspěla bez problémů.

nokid
nokid 20.03.2012 v 16:08

No, já jsem původně chtěl psát o tom, jak se mi nevyplatí kupovat něco za 50,- a k tomu doplácet 129,- dobírkového poštovného - chápu to tak, že buďto od dotyčného kupuji více ks anebo se kvůli tomu někde sejdeme (třeba i na srazu), ale vidím že téma se ubírá poněkud jinudy. A tak tedy i já přispěji svou zkušeností.
Jakmile přidám nějakou poptávku do bazaru, hned se mi ozve zpravidla několik prodejcú. Pominu ty, kteří chtějí za knihu přemrštěnou cenu - těm rovnou řeknu ať nic neposílají.
Další jsou ti, se kterými se buď sejdu osobně (dannca), nebo souhlasí se zasláním+platba potom složenkou (knihomoli, Irysek). Útržky ostatně schovávám a při nedorozumění jsem připraven je klidně oskenovat a veřejně vystavit. No a do třetí skupiny patří nedůvěřivci, co trvají na platbě předem a pro ty mám jedinou, a to paušální odpověď:
PENÍZE MAJÍ NA TRHU OBJEKTIVNĚ VYŠŠÍ HODNOTU NEŽLI ZBOŽÍ.
Je logickým principem, poslat nejprve knihu a pak zinkasovat peníze - ostatně ani v práci nedostáváte mzdu předem, ale až potom. Zboží-kniha se může cestou poškodit (za to ručí odesílatel až do okamžiku rozbalení a fyzického převzetí příjemcem), může jít o jiné vydání téhož titulu (typicky jsem ten případ, že u uvedených TRVÁM na konkrétním vydání, takže raději si to vždy ještě jednou zkontrolujte než pošlete) a tohle obojí je jistě důvodem ke vrácení zásilky bez zaplacení.
Stalo se mi už kdysi dávno, že jsem si objednal dobírkou časopisy, byvše ujištěn jak jsou zachovalé a nepoškozené. Po zaplacení se na mě ale vysypala halda umaštěných a potrhaných papírů... Ano, je možné že odesilatel byl takový špindíra a humusák že tohle považoval za "zachovalé a nepoškozené", ale kdo to pak rozsoudí?
Mimochodem, nechybělo nic, skutečně mi poslal všechno objednané, ale v jakém stavu?
V období, kdy se všechno omezuje a nabídka převyšuje výrazně poptávku, ať klidně nedůvěřivci sedí na fleku a nic neprodají - podle sebe soudím tebe. Já mám čas a poptávám toho tolik, že občas vždycky něco seženu a navíc chodím do knihoven, takže budu mít pořád co číst. Jen s tím prodejem to bude jen horší a horší...
Taky souhlasím, že ten kdo v profilu má samé nuly, zvláště v bodech za vložené knihy a autory, nebudí důvěru a to jak ve smyslu prodeje, tak nákupu. Tohle totiž zabere něco času a námahy, vykuk se s tím nebude obtěžovat, to by rovnou mohl jít poctivě pracovat...



Vložit příspěvek