Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


Nyxi
Nyxi 05.08.2012 v 16:06

Já si většinou knihu před napsáním ceny poštovného zvážím a změřím.pak spočítám na kalkulátoru ČP.Věšinou je za 37,-nebo za 42,- ,ale za jednu tenkou knihu si účtovat 60,- je docela dost.

Text příspěvku byl upraven 05.08.12 v 16:11

hortenzie
hortenzie 07.08.2012 v 23:05

Záleží na tom, co chcete koupit. Já jsem delší dobu sháněla knihu od určité autorky, nikde nebyla šance - ani v nových knihách, ani v antikvariátech. Potom jsem si vzpomněla, že jsem přihlášená na Databázi, tak jsem zkusila štěstí. A vyšlo mi to - místo jedné knihy jsem získala hned dvě a za slušnou cenu - navíc knihy jsou téměř jako nové. Teď se snažím jít na Databázi skoro každý den - konečně jsem v té správné společnosti! Lidé kolem mě (tím nemyslím rodinu!) totiž nečtou a já to nedovedu pochopit.

modranka
modranka 08.08.2012 v 16:34

Dobrý deň, chcem sa spýtať, prečo sa mi pri autorke Kornerovej (nižšie link) nedá vložiť poptávku - bazar. Ďakujem
http://www.databazeknih.cz/knihy/prosim-vas-sestricko-101297

Dan
Dan 08.08.2012 v 19:00

Stačí u knihy kliknout na ikonu "bazar", a potom už uvidíte odkaz.

nokid
nokid 09.08.2012 v 15:17

Je fakt, že ZDE má člověk celkem vysokou šanci něco sehnat... Ještě kdyby si uživatelé navzájem více věřili. Od věci není též přivézt knihu s sebou na některý sraz a prodej-koupi uskutečnit z ručky do ručky, jak už jsem navrhoval...

modranka
modranka 09.08.2012 v 15:37

wuaw, to je niečo nové.... ďakujem


valentýna
valentýna 11.08.2012 v 18:22

Je nás tu hodně uživatelů, kteří mají více jak 100 knih v bazaru, pokud chci prodanou knihu odstranit z bazaru, těžko se ve větším množství vyhledává, uvítala bych kdyby šlo i ve vlastním bazaru si knihu rychle vyhledat např. podle abecedy. Děkuji

Text příspěvku byl upraven 11.08.12 v 18:23

Dan
Dan 12.08.2012 v 10:10

Nad 100 knih má v bazaru mizivé procento uživatelů. Stačí pak stisknout Ctrl + F a knihu najít.

MK14
MK14 13.08.2012 v 14:33

Já se také přikláním k nějakému jinému systému zobrazování knih v bazaru. Buď dejte možnost filtru přes název knihy nebo přes autora (a nejlépe přes obojí). Je mi úplně jedno, jak dlouho tam daný inzerát je, ale hledám většinou konkrétní věc. Toto je strašně nepřehledné a časově náročné. děkuji M

Dan
Dan 13.08.2012 v 14:35

Když nahoře klikneš na "Bazar", potom uvidíš vlevo nahoře vyhledávání dle knihy. Pokud vpravo nahoře ve vyhledávání klikneš na autoru, u něj si ikonou "Bazar" můžeš zobrazit všechny jeho knihy, takže to co chceš, tu už je.

Valerian
Valerian 23.08.2012 v 16:56

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jestli by v bazaru nešlo přidat nějakou kolonku, kam by uživatel při vytváření inzerátu uvedl, zda nabízí možnost osobního odběru a zadal město. Jde mi hlavně o to, že by pak bylo možné podle měst třídit. Jestli někdo nerad kupuje zajíce v pytli nebo chce ušetřit na poštovném, stačilo by mu vyfiltrovat inzeráty podle svého města. Já bych tuto funkci určitě ocenil. Díky za odpověď.

Dan
Dan 24.08.2012 v 18:29

Toto zatím neplánujeme.

Dan
Dan 31.08.2012 v 17:41

Spuštěna novinka kolem bazaru - pokud poptáváte knihy, které zároveň někdo nabízí, tak když kliknete v menu na BAZAR KNIH, uvidíte odkaz: Zobrazit nabídku knih, které poptávám, kde je přehled jednotlivých inzerátů na prodej knih, které sháníte :-)

viveta
viveta 09.10.2012 v 15:07

dobrý den,
chtěla bych jen upozornit na uživatle D.Velinska - myslím, že jsem prostě naletěla, poslala jsem peníze za knížky předem, po měsíci čekání ale nemám knihy ani vrácené peníze.

paulhunter
paulhunter 09.10.2012 v 19:24

Bohužel, i takové případy se stávají. Nedá se s tím nic moc dělat, ale určitě doporučuji udělit uživatelce negativní hodnocení přes Bazar.

Adriana.82
Adriana.82 10.10.2012 v 06:46

Snad by se něco dalo dělat a to,aby lidičkové ty knížky neplatili předem. To samo už si o to vyloženě říká mám pocit. Sice zde knihy od nikoho nenakupuju,protože nemám důvěru,ale nikdy sem nic neplatila předem,pokud sem to neměla v ruce....

nightlybird
nightlybird 10.10.2012 v 12:53

A co tak posílání na dobírku - poštovné by bylo pochopitelně vyšší, ale za tu jistotu by to snad stálo, ne?

Captain
Captain 10.10.2012 v 13:20

Když jsem tu nakupoval něco od nového uživatele, tak jsem si vydupal, že první posílá ten, kdo má více bodů v bazaru. Pokud už oba uživatelé mají třeba více než pět, tak už je to jedno a tedy se první posílají peníze.

Já bych jinak třeba na dobírku nikomu nic neposlal, sice s ní nemám špatné zkušenosti (z pozice odesílajícího totiž nemám žádné), ale naopak bych neriskoval, že jen tak vyhodím prachy za poštovné a dotyčný si balík nevyzvedne.

Text příspěvku byl upraven 23.11.12 v 15:16

dearkiki
dearkiki 10.10.2012 v 13:59

Myslím, že nějaká důvěra je tu nutná. Pokud nechcete nic riskovat, kupte si knihu osobně v antikvariátu či knihkupectví.

Hodnocení určitě pomáhá při výběru od koho kupovat a od koho raději ne. (I když ta možnost hodnotit až po měsíci od registrace mně už stála několik "jedniček" - zjevně ode mne nakupují převážně noví uživatelé a ti si za měsíc těžko vzpomenou).

Při prodeji je mi celkem jedno, zda posílám knihy na dobírku či po platbě převodem. Nechávám to na kupujícím. V zásadě odesílám balík po oznámení kupujícího, že poslal peníze. Riskujeme tak trochu oba stejně. Stalo se mi, že knihy došly dřív než peníze, ale zatím musím zaklepat, že jsem zde vždy narazila na slušné lidi a platba nakonec došla. Při negativním hodnocení na profilu bych to ale určitě neudělala.

Pokud nakupuji v bazaru, nechávám si knihy posílat pouze na dobírku (ne kvůli nedůvěře, ale spíš z osobních praktických důvodů - převodem je to pro mne komplikované), nebo pokud to jen trochu jde tak při osobním předání. To je jistota.

Vulinda
Vulinda 30.10.2012 v 20:24

dobrý den, omlouvám se za asi trapný dotaz, ale dneska jsem objevila tento server a našla jsem tu knížku kterou bych si ráda přečetla, nicméně bych ráda kontaktovala konkrétní osobu co jí prodává, leč bohužel netuším kde. Jak někoho kontaktovat, přes jakou ikonku??? díky

A další věc je, že se tu řeší placení a je možné třeba i osobní předání? máte s tím někdo zkušenost, provozujete,? Díky moc

paulhunter
paulhunter 30.10.2012 v 20:41

Vulinda: všechny potřebné informace jsou v této nápovědě k Bazaru:
http://www.databazeknih.cz/bazar-napoveda

Jinak kontaktovat prodávající či kupujícího lze buď přímo přes detail inzerátu anebo stačí najet na konkrétního uživatele a napravo od jeho jména (a fotky) je ikona obálky s textem "Poslat zprávu".

HTO
HTO 30.10.2012 v 22:24

Vulinda: způsob platby i předání se dá domluvit přes zprávy. Mně zrovna dneska přišla odtud z bazaru jedna knížka. Pokud jsou lidé z jednoho města, jistě se dá domluvit i osobní „odběr“. Záleží na domluvě; a já mám s místním bazarem jen ty nejlepší zkušenosti.

Text příspěvku byl upraven 30.10.12 v 22:24

Pizenka
Pizenka 23.11.2012 v 14:00

Zdravim,

chtěla bych zde varovat před uživatelem jménem bismarck. Penize si nechal poslat ale knihu i přes upomínání neposlal. Kdyby někdo měl zájem můžu mu poslat jeho bankovní číslo kdyby si změnil jméno profilu.

Captain
Captain 23.11.2012 v 15:17

Nemusíš čekat, rovnou to zde uveřejni.

nokid
nokid 23.11.2012 v 15:29

Vidite, rikal jsem ze kniha se ma posilat prvni.



Vložit příspěvek