Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


rikoset
rikoset 05.03.2013 v 09:47

Výborný web, niet čo vytknúť.

Text příspěvku byl upraven 05.03.13 v 09:50

Bíba1968
Bíba1968 06.03.2013 v 07:19

Zdravím všechny a chtěla bych si trošku postěžovat. Docela mě štve že jsem měla již opakovaně prosbu o zaslání požadováné knihy a pak ten zájemce si knihu nevyzvedl a ani nekomunikoval na mé dotazy. Vždy to byla pokaždé jiná osoba. Nevím zda je to teď nějaká nová zábava ,ale musím říct že já se opravdu nebavím. Snažím se vycházet zájemci vstříc a posílám knihu vždy obratem a snažím se najít čas odejít na poštu , ale zaroveň mě ten čas stojí i to když si pro svoji knihu musím opět na poštu a nevyzvednutou kupcem si jí zase odnést domů. Naštěstí je tady velká řada lidiček skvělých a slušných ale i přesto vám tato opakováná situace otravuje život .

Text příspěvku byl upraven 06.03.13 v 07:21

Dan
Dan 06.03.2013 v 08:32

to Bíba1968: Tak si prostě nechte předem poslat peníze na účet a teprve pak knihu odesílejte...

nokid
nokid 06.03.2013 v 14:22

Tak to dodyčnému pokaz v hodnocení v bazaru, ať víme o koho jde.

orisi
orisi 11.03.2013 v 11:49

Souhlasím s Annou. Když hodnotim prodávajícího, navrhuji i kupujícího. Připadně zádrhel s poštou atd.

Text příspěvku byl upraven 11.03.13 v 11:51

rafej
rafej 11.03.2013 v 22:09

Vím, že existuje možnost kliknutím uzavřít rozjednané obchody, ale co s tím, když z domluvy sešlo? Stačí počkat nějaký čas?
Bylo by fajn nějaké tlačítko, které by knihu označilo/vrátilo zase do prodeje.

A k tomu placení na účet nebo dobírku mám takový názor, že pokud kniha stojí méně než poštovné, tak raději využívám platbu předem, jak při koupi, tak i prodeji. Ono je to prašť jak uhoď, jestli prodejce pošle v doporučeném balíčku noviny, nebo nepošle po zaplacení nic. Do druhého nevidíte a já jednám naprosto korektně, takže se nestydím vyžadovat při prodeji platbu předem, samozřejmě je pak nižší poštovné. Navíc, kde to jde, tak využívám/nabízím i osobní předání.
Jen si občas myslím, že někteří lidé mají trochu zastaralé názory na výši poštovného. Ona i malá kniha (A6-A5) má minimální náklady 37-50 Kč, ale je nutné myslet ještě na vhodný obal, aby se nezničila. Pokud ji člověk chce poslat jako zásilku a neplatit za balík, musí zaplatit zase ochranou bublinkovou obálku (pokud tedy chce být korektní a zajistit, že se kniha nepoškodí).
A stačí, že je kniha těžší než 2 kg, tlustší (i s obalem) než 5 cm, nebo trochu větší, a už platíte balík a cena roste k 70-100 Kč a to je bez dobírky.


Dan
Dan 11.03.2013 v 22:24

to rafej: To, že je kniha v Rozpracovaných obchodech neznamená, že zmizela z veřejné nabídky bazaru. V rozpracovaných obchodech je možno mít jednu knihu třeba několikrát. Když pak některý obchod s uživatelem padá. Stačí jej odstranit z Rozpracovaných obchodů.

Rilik
Rilik 12.03.2013 v 19:59

Ahoj, uvítala bych, kdybych mohla vidět, jestli jsem v odpovědi na inzerát první, druhá, atd. Bo u pár lidí se mi stalo, že měli knihy v bazaru, ale knížku už prodali a inzerát ještě nevymazali. Takhle bych měla aspoň přehled, jestli už přede mnou někdo odpovídal. Děkuji za odpověď a omlouvám se, zda už někdo dotaz měl a odpovídali jste...

kurcatovium
kurcatovium 22.03.2013 v 09:46

Docela bych uvítal možnost, aby se v bazarových profilech jednotlivých uživatelů dalo knihy filtrovat podobně jako v bazaru samotném. Takhle, když chci od nějakého prodejce, který má třeba 300 vystavených knih, projet tematicky podobné knížky, je to práce na dvě odpoledne...

evickakyticka
evickakyticka 22.03.2013 v 12:47

kurcatovium:
mluvíš mi z duše! Bohužel jsem toto už navrhovala. A prý časem.... Takže asi nic.

kurcatovium
kurcatovium 25.03.2013 v 22:44

Škoda, byla by to podle mě docela dobrá funkce. Ne sice pro každého, ale i málo člověka potěší.

vronsky
vronsky 29.03.2013 v 08:00

Moc děkuji všem,kdo mi nabídli knihu Knížata krve. Už ji mám!!! Díky všem

zajiczkova
zajiczkova 04.04.2013 v 11:14

Dobrý den, ráda bych se zeptala co mám dělat....když jsem zaplatila knižku a slecna mi ji zatím neposlala ???
dekuji za budouci odpoved

paulhunter
paulhunter 04.04.2013 v 11:18

zajiczkova: Doporučil bych jí ještě kontaktovat. Pokud by se neozvala už, tak rozhodně udělit negativní komentář, což sice knihu nijak nevrátí, ale alespoň budou další uživatelé upozorněni.

orisi
orisi 04.04.2013 v 12:25

Proto preferuji dobírkou . O knihu mám zájem . Takže nehrozí že bych si jí nevyzvedl. Příště požádám o hodnocení jako kupujícího.

and
and 07.04.2013 v 23:17

Dobrý večer,
tento týden jsem se kvůli jedné knize (2.dílu), co je v bazaru a nikde jsem ji levněji neviděla, zaregistrovala. Hned mně zaujala i jiná. Včera jsem si jednu osobně v Praze převzala, další mám osobní převzetí ve čtvrtek - velmi vstřícná jednání, OK:)

Na přebírání na dobírku nejsem, jednak nejsem moc důvěřivá a pak buď si knihu koupím v knihkupctví za plnou cenu, půjčím v knihovně nebo ji chci levně a dobírkou se cena stejně navyšuje.

Miru
Miru 08.04.2013 v 10:26

Bohužel i já bych ráda varovala před uživatelkou s nickem nataska504, vl. jménem Kateřina Č. z Olomouce, která vesele prodává knihy (v nabídce jich má opravdu spoustu), inkasuje za ně peníze, ale už je jaksi zapomíná odeslat. A to i přes opakované výzvy a dotazy, na které vůbec nereaguje. Její číslo účtu je 2372................... - pro případ, že by si změnila profil a vy jste se s tímto číslem setkali. Její jednání je pro mě velikým zklamáním.

Text příspěvku byl upraven 08.04.13 v 10:34

hana26
hana26 09.04.2013 v 16:13

Ahojky vsichni.. Shanim uz nekolik let knihy od bertrice small... Na prvnim miste je pro me kniha otrokyne lasky.. Nemate ji nahodou nekdo?

MartinezZ
MartinezZ 18.05.2013 v 11:52

Zdravíčko. Jako nováček se teprve rozkoukávám po webu, nicméně co tak koukám na bazar, přišlo by mi minimálně přínosné, pokusit se nějakým způsobem k jednotlivým poptávkám zobrazit i v nějakém boxu výsledky vyhledávání knížky na Aukru. Případně toto zakomponovat už někam do vytváření poptávky z profilu knížky.

Přeci jen, nic proti DatabáziKnih.cz, ale Aukro bude znát asi více lidí a ti by tam mohli i nabízet k prodeji více knížek...

nightlybird
nightlybird 18.05.2013 v 12:47

Nic proti tvému nápadu - ale přece jen. Nemyslím, že by bylo primárním cílem DK zprostředkovávání prodeje a koupě knih, ale umožnit setkávání čtenářů a jejich názorů na knihy. To bychom, při akceptaci tvého nápadu, mohli do DK zařadit modul na vyhledávání nejen na Aukru, ale i v antikvariátech, e-shopech atp. a připadá mi to dost absurdní a až zavánějící leností. Proč bych měl věnovat 15 minut hledání na netu, když by mi to mohl někdo (t.j DK) naservírovat až pod nos. :-o

MartinezZ
MartinezZ 18.05.2013 v 13:19

Jasně, chápu, jen tip :)

Nicméně když už mluvíš o těch antikvariátech... Osvědčilo se mi vyhledávání na http://muj-antikvariat.cz/

Případná nějaká spolupráce by taky nemusela být od věci :)

MartinezZ
MartinezZ 20.05.2013 v 19:55

Zdravím. Může mi někdo osvětlit důvod následujícího omezení ve chvíli, kdy chci přidat hodnocení prodávajícímu?

"Pro hodnocení uživatelů musíte být na webu zaregistrováni alespoň 1 měsíc."

Nějak mi nedává smysl nemožnost poděkovat za prodanou/zakoupenou knížku kvůli tomu, že jsem se registroval teprve před pár dny, což nemá spolu, posle mě, nic společného.

(Nakupovat a prodávat můžeš, ale nesmíš o tom ještě mluvit.)

nightlybird
nightlybird 20.05.2013 v 23:20

Bazar jde v podstatě mimo mne, neprodávám, nekupuji.
Umím si ale představit, že by se našel lehce prodávající, který by se zaregistroval, současně si zaregistroval dalších zepár nicků a vychválil se až do nebes, nebo naopak zepsul případnou konkurenci.
Takže to vnímám jako jistou ochranu kupujících a současně i prodávajících. Občas se i tady, jako ostatně všude jinde, vyskytne sem tam nějaký hochštapler (nebo dacan). Kdyby sis pročetl diskuze mající vztah k bazaru, dospěl bys asi ke stejnému názoru a jevilo by se ti to celkem smysluplné. Možná k tomu ale má Danielson jako provozovatel ještě specifičtější důvod.

MartinezZ
MartinezZ 21.05.2013 v 12:19

Pravda, to by dávalo smysl. Asi stále žiju v jiném vesmíru, tohle by mě asi nenapadlo. OK.

paulhunter
paulhunter 21.05.2013 v 15:24

ano, je to tak, jak píše nightlybird.



Vložit příspěvek