Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


Zara
Zara 07.01.2014 v 11:10

Dobrý den,
chci se zeptat, zda máte někdo s bazarem podobnou zkušenost jako já:
projíždím často poptávané knihy a na inzeráty reaguji, většinou nabízím hned ceny (podle mě směšně nízké).
Většinou mi ale od uživatelů nepřijde žádná odpověď, tj. ani zamítavá - jednoduše nabídku ignorují.Už se mi to stalo nejmíň desetkrát.
To je opravdu takový problém napsat mail - ne, děkuji, nechci- nebo mám
jen já tuto tristní zkušenost?
Díky za vaše postřehy.

notburga
notburga 07.01.2014 v 11:44

Zcela normální, bohužel. Nebo se ozvou, že mají zájem o nabízenou knihu, já jim pošlu platební údaje a ticho po pěšině. Po těchto zkušenostech nabízím knihu dál často i po třech dnech. U mě na poličce nikomu užitečná nebude...

Zdenda20
Zdenda20 07.01.2014 v 15:56

Já mám pozitivní postřeh. Přes databázi jsem koupil asi čtyři knihy během loňského roku a vše bylo vpoho. Po zaplacení obratem jsem knihu obdržel.
Zkouším se dívat i jinam, ale stav knih není dobrý. Tady jsou většinou lidé, kteří mají ke knihám dobrý přístup, tak i stará kniha je s dobrou vazbou a neponičená. Jedině škoda, že se občas stane, že inzerát nikdo nevymaže.

HTO
HTO 07.01.2014 v 17:26

Já mám zkušenosti úplně opačné, ještě se mi nestalo, aby někdo (navíc obratem) neodpověděl a s obchodem nebyl nikdy nejmenší problém.

notburga
notburga 07.01.2014 v 19:54

Pravda, abych nekřivdila Pozitivních zkušeností mám víc než negativních, ale stává. Jestli někomu připadám nedůvěryhodná, nevím. Ale je fakt, že na dobírku neposílám. Není to tím?

giggle
giggle 07.01.2014 v 20:07

Mně se stalo, že někdo chtěl knihu, od 8.12. jsem čekala na peníze, 20.12. se ozval dotyčný znovu, ale od té doby ani peníze, ani zpráva. Sem se nepřihlašuje. Nechápu toto jednání, ale stejně tak nechápu, když jsem já sama v listopadu odpověděla na nabídku a doposud žádná odpověď...


Koka
Koka 07.01.2014 v 20:35

Za hlavní chybu všech, co mají špatné zkušenosti s Bazarem a chtějí se o ně podělit, považuji skutečnost, že takovéto příspěvky jsou roztroušeny v mnoha diskusních vláknech. Viz:
http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/bazar-na-databazeknih-92/str-4#new

http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/bazar-940/str-1#new

http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/co-vas-na-dk-stve-1085/str-1#new

http://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/sledovani-bazaru-1060/str-1#new

http://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/pripominky-29/str-13#new

http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/spatna-zkusenost-1002/str-1#new

http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/profil-kdo-jsem-hodnoceni-1196/str-1#new

Proto někteří tady řeší téma, které už bylo nastoleno a někdy i zodpovězeno jinde. Velmi bych uvítala, kdyby diskuse k Bazaru (z jakéhokoliv "úhlu") byla vedena výhradně přímo v záložce Bazar.

ad/ Reference - také jsem se ve většině případů hodnocení svého snažení nedočkala. Zjistila jsem však, že to má (může mít) ten důvod, že danielson v jednom vlákně (které se mi už nedaří dohledat) před časem sděloval, že hodnocení do Bazaru mohou psát pouze uživatelé, kteří jsou na DK zaregistrovaní minimálně jeden měsíc. No a protože - jak jsem zjistila - se naprostá většina mých "obchodních partnerů" na DK registruje jenom pro koupi té jediné knihy, po úspěšném či neúspěšném obchodu už více na DK nejdou, resp. jdou ale ne pod stejným jménem. Jednoduše - každou knihu kupují pod jiným nickem a houby jim záleží na tom, zda obdrží nějaké kladné hodnocení. Stejně tak se ani nenamáhají jej udělit, případně - i kdyby chtěli - dřív, než měsíc po první registraci na DK, to udělat nemohou. Jenomže po měsíci se už "jmenují" jinak.
Nevím, nakolik je to časté, ale v mém případě je takových kupujících většina.

Lamanai
Lamanai 08.01.2014 v 09:00

Přidal jsem si nějaké knížky do sekce Chci si koupit. Vím, že některé z nich jsou v bazaru, ale to se neukazuje v tomto seznamu. Což je škoda, protože ta informace tam někde viset musí :-) tohle by pak bylo parádní (jedno tlačítko v seznamu navíc, odkazující do bazaru v případě, že se tam nachází alespoň jedna nabídka). Zároveň tu někdo zmiňoval zobrazovat naopak nabízejícím u jejich nabízené knihy seznam poptávek. Díky, mám to tu rád!

Lamanai
Lamanai 08.01.2014 v 09:02

Nevím, jak obtížné budou strukturované štítky, funkce by byla příjemná, ale zase aby v tom nebyl ještě větší zmatek. Dobře uchopeno by to ale fungovat mohlo.

Dan
Dan 08.01.2014 v 09:55

Sekce Chci si koupit by se neměla nijak spojovat s bazarem. Chci si koupit je spíše myšlena (ikdyž to není pravidlem) jako chci si koupit novou knihu (např. po výplatě).

Jinak to, co píšete, jestli tomu správně rozumím, zde již dávno funguje. Pokud do bazaru vložíte poptávku a někdo následně stejnou knihu vloží jako nabídku, přijde vám upozornění.

Zároveň v sekci Bazar nahoře se objevuje odkaz na seznam knih, které sháníte a jsou v bazaru.

Lamanai
Lamanai 10.01.2014 v 07:45

Dobře, mně přišlo právě logické, když by se mi v seznamu objevily i možnosti z bazaru, protože pokud právě třeba mezi mým rozhodnutím knihu někdy koupit a tou výplatou někdo knížku do bazaru přidá, už na to při zkoumání seznamu samotného nepřijdu.

No, já jsem to totiž špatně napsal. Poptávkou jsem měl na mysli právě to přidání do knih, které chci koupit. U většiny knížek mi je jedno, jestli vytoužená kniha bude nová nebo z bazaru. Navíc některé knížky nové sehnat nejdou a sháním je jako dárek.

V tom bazaru se nahoře odkaz na knihy, které jsou v bazaru a sháním je (takovým titulem je třeba Krokodýl Dešťový drak), neobjevuje :-( možná se jen špatně dívám, ale opravdu to zkouším důkladně.

I tak díky!!!

binysek
binysek 17.01.2014 v 08:28

mně se změněný bazar vůbec nelíbí, předchozí byl mnohem přehlednější a pokud jsem chtěla najít něco bližšího o knize, našla jsem. Navíc jsem mohla sledovat inzeráty v určitém období, to teď nejde, pomalu se do bazaru přestávám dívat, i když jsem tam nakoupila pár hezkých knih, nebaví mne se prodírat těmi dnešními stránkami.

valentýna
valentýna 17.01.2014 v 12:38

Souhlasím s binyskem, na bazar již také nechodím, dříve když mě nějaká kniha obálkou nebo názvem zaujala tak jsem se hned dostala k její anotaci, teď skončím u komunikace s prodávajícím... dřívější bazar byl pro mě také " srozumitelnější " a tak jsem v něm ráda hledala knihy, které neznám i inspiraci ke čtení případně i koupi.

Dan
Dan 17.01.2014 v 16:04

Když se klikne na nějaký inzerát v bazaru, zobrazí se detail bazaru, kde vpravo dole můžete zobrazit detail knihy (s anotací)

binysek
binysek 19.01.2014 v 07:15

ano, jak zobrazit detail knihy je jasné, ale v dřívější podob bazaru jsem věděla, od kdy je inzerát na místě, takže jsem mohla sledovat třeba poslední týden a navíc nemusela jsem se prodírat mnoha stránkami s obrázky (které nakonec nabídnou i detaily), je pohodlně jsem přejížděla zrakem po sloupci knih v období, které mne zajímalo.

Dan
Dan 19.01.2014 v 11:33

Denně přibude i víc než přes 250 nových inzerátů, takže to datum tam stejně zabíralo místo, protože prvních třeba 15 stran jsou všechny inzeráty nové (1-2 dny staré)

binysek
binysek 19.01.2014 v 19:31

ba ne, nebylo to prvních 15 stran, ale třeba 3 nebo i méně, a i kdyby to bylo 250 denně, jak nekonečně dlouho budu listovat bazarem tak, jak je dnes? .Je to každého názor, ale já setrvávám na tom svém, tento typ bazaru mi nevyhovuje, je zdlouhavý na hledání a je nadměrný důraz kladen na obálky, které mne třeba až tak prioritně nezajímají , zabírají mnohem více místa než datum ve starém, možnost setřídit nabídky (i poptávku) podle jiných kritérií byla i ve starém bazaru. Mne listování v tomto bazaru nebaví, spokojím se nyní tím, že si najdu konkrétní knihu, která mne zaujala jinde a podívám se, zda je v bazaru přímo na jejím detailu.

daasha
daasha 27.01.2014 v 09:25

Souhlasím, také mi přijde zbytečné zobrazovat obálky, seznam by byl mnohem rychlejší a koho by kniha zaujala nechť si jí rozklikne a klidně se podívá na to jak vypadá. Po dvou stránkách koumání jsem to zabalila, jelikož mě to taky nebavilo.

Raksa.A
Raksa.A 27.01.2014 v 13:06

Už jsem tu někde fňukala. hned jak nový formát bazaru naskočil. Na tom starém jsem prodala i koupila dost knih, ale ten nový mě pokaždé rozzuří. A jelikož nemám nejlepší oči, ani na něj nemůžu moc koukat,

Dan
Dan 27.01.2014 v 16:13

to Raksa.A: Velikost písma jsem v Bazaru u názvů knih tedy zvětšil. Se současným uspořádáním jsem však zatím spokojený. Web se ale neustále ladí a vyvíjí, takže co je dnes takto, může být v budoucnu jinak.

siena
siena 27.01.2014 v 16:32

Hned to prokouklo:) Díky!

Raksa.A
Raksa.A 29.01.2014 v 13:07

Tak sláva, aspoň na to už vidím! Díky!

Dan
Dan 29.01.2014 v 13:28

:-) není zač.

jamajka99
jamajka99 01.02.2014 v 20:05

Chtěla jsem si na Bazaru knih vyzkoušet nabídku, a nějak se mi to nepovedlo. Zadala jsem zkusmo Člověk léčitel (kniha kterou nabízím) a bylo mi sděleno: Na Vámi hledaný výraz Člověk léčitel nebylo v bazaru nic nalezeno. :-)

historikola
historikola 16.04.2014 v 09:08

Dobré ráno všem,

já přiliji olej do ohně debaty a zeptám se všech co tu píšete.

Přijde mi to férové.

Co říkáte, že když někdo tu prodává knížku, že by z výtěžku co za knížku dostal přispěl na chod webu. Říkám si, že takové 2 koruny z každé prodané knížky zde by šlo na chod webu. Je pravda, že majitel a správce webu (Danielson) by musel poskytnout bankovní účet, kde by bylo možno přeposlat penízky. Nikoho by se nenutilo, ale bylo by to férové.
Bylo by to dobrovolné přispění z prodeje. Ten příspěvek by se týkal pouze prodávaných knih. Netýkal by se inzerátu s koupí knihy ani s inzerátem daruji nebo prodám za korunu.
Co tomu říkáte. Já za sebe bych v tom problém neviděl.
Sám jsem tu již přes bazar zakoupil několik knížek.

David



Vložit příspěvek