Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


binysek
binysek 28.06.2014 v 07:22

já osobně bych v bazaru přivítala ještě jeden krok zpět, tedy bazar v podobě před tou, která se dnes navrátila (takhle mi to připomíná ten vtip, jak přišel žid k rabínovi a říkal - rebe, je nás doma moc, manželka tři děti, tchyně, tchán a švagr a ten mu poradil, vezmi k sobě ještě vaše a pak ještě kozu...však jej znáte).
Ke komentářům, ano, stránka jako jednotlivá zobrazovala přibližně stejně komentářů, ale dalo se podívat i na několik starších a to teď chybí - nebo ne?

Koka
Koka 28.06.2014 v 09:19

binysek, analogii této situace s tím židovským vtipem jsi mi vzala z úst, resp. z klávesnice :-) Alespoň to dokazuje, jak opravdu bylo to rabínovo řešení moudré a případné.

Že se u Komentářu jich zobrazuje jen "o něco méně" - ano, na to jsem právě poukazovala, opravdu jich je méně, ne více, takže to je stav horší než předchozí, tudíž úpravu nepovažuji za zlepšení. Je jasné, že k té redukci došlo v důsledku přidání ikonek zobrazujících obálky komentovaných knih. Za sebe konstatuji, že "přínos" v podobě prťavé obálky komentované knihy nijak nepřevýši "ztrátu" z počtu komentářů, které bylo vidět. Dokonce si pamatuji, že v té rubrice byl i v pravé části i druhý sloupec, který zazanamenával snad jenom komentáře k profilům spisovatelů, resp. komentáře k blogům. To teď buď úplně zmizelo, resp. není k rozeznání.

Atuin
Atuin 28.06.2014 v 09:32

binysek - chybí, ano chybí.

Dan
Dan 28.06.2014 v 09:35

Nahore pod nadpisem lze zobrazit komentare z dane sekce.

cenichajda
cenichajda 29.06.2014 v 00:12

Ahoj, mam dotaz ohledne bazaru:
mohu na bazaru prodavat knihy i presto, ze bydlim v zahranici (V. Britanie)?
Knihy jsou samozrejme v cestine. Ceny bych dala ve vysi postovneho.

Diky
Monika

Alisce
Alisce 29.06.2014 v 07:09

Ahoj, myslím, že i když bydlíš v zahraničí neměl by to být problém, ale on ti určitě odpoví nějaký admin, který ti řekne k tomu víc. Akorát si myslím, že to poštovné bude asi dost velké. Máš představu kolik by to tak mohlo stát?


cenichajda
cenichajda 29.06.2014 v 19:07

Ahoj, zatim ne. Uprimne jsem po tom zatim ani moc nepatrala. Chtela jsem nejdriv vedet, zda vubec muzu. Abych to nezjistovala a pak nezjistila, ze stejne nemuzu.
Ale myslim si, ze kdyz to vezmu kolik stoji normalni dopis, tak si myslim, ze tak max. do 200,-
Ale jak rikam, nezjistovala jsem to zatim, takze opravdu nevim.

Aksel
Aksel 30.06.2014 v 21:20

Pokud to chápu správně, obchody v Bazaru jdou mimo Databázi v tom smyslu, že zodpovědnost leží výhradně na kupujícím a prodávajícím. V takovém případě by neměl být problém, abyste tu knihy nabídla a bude již na uvážení kupujících, zda je zaslání z VB neodradí.

Z praktické stránky: větším zádrhelem než výše poštovného by spíš bylo, pokud byste neměla účet u české banky, kam by Vám kupující poslal platbu.

Dan
Dan 30.06.2014 v 23:10

Přesně jak píše Aksel.

KriKri
KriKri 02.07.2014 v 10:07

Taky jste si všimly, že někteří uživatelé, většinou s nulovou aktivitou, jen nabitým bazarem, prodávají knihy z aktuální nabídky Levných knih za několikanásobně vyšší cenu? Nebo je to jenom můj pocit?

notburga
notburga 02.07.2014 v 10:57

Takoví se najdou všude :) A nejenom s knihami...

nokid
nokid 02.07.2014 v 13:43

Jednoduše od nich nekupujte. Pak zmizí jako jarní sníh.

KriKri
KriKri 02.07.2014 v 13:59

Já od nich nenakupuji, jenom mě to opravdu naštvalo, takže tímto se snažím upozornit ty, kteří by třeba chtěli nějakou takovou knihu koupit.

notburga
notburga 02.07.2014 v 15:52

To je chvályhodné, ale pokud sem ty knihy nedáš jmenovitě... a vůbec, i tak se sem podívá jen minimum lidí :(
My tu máme jeden antikvariát, který vykupuje krásné nové a podotýkám i žádané knihy za 25-30 Kč a prodává je třeba za 180 apod. Už jsem hodněkrát sehnala knihu přes internet ještě levněji vč. poštovného než v u onoho obchodníka a učím to kolem sebe stále více lidí.

Někdy je to lenost, jindy přátelé prostě neznají různé srovnávače apod. Ale upozornit na podobné živly je určitě nutné, to se shodnem :)

Aiwa
Aiwa 02.07.2014 v 16:48

Taky jsem si všimla. V Levných knihách bývám často (osobně nebo virtuálně), takže mám přehled. Docela mě mrzí, že si někdo z DK dělá výdělečný podnik tímhle způsobem. Holt důvěřuj, ale prověřuj nebo spíše porovnávej ceny netu.

Koka
Koka 02.07.2014 v 20:34

KriKri, dovol několik téměř kritických poznámek (ale nic ve zlém!):
- pokud konkrétně nenapíšeš, o které nabídky se jedná, tak je tvé "obvinění" dost na vodě;
- píšeš, že "... někteří prodávají... ". Možná ani neprodávají, pouze nabízejí, a prodej se jim třeba ani nedaří, nikdo to od nich nekoupí. A ten, kdo to případně koupí, snad ví, co dělá, ne?
- jsi si jista, že konkrétní nabídka, o které píšeš, je vydání z Levných knih (odbyté, špatně přeložené, v měkké vazbě)? Že nejde o vydání téhož titulu, ale mnohem vzácnější - třeba z Odeonu v překladu renomované osobnosti a s úžasnými ilustracemi?

A na závěr otázka (myšlena vážně, ne provokativně): co považuješ za PŘIMĚŘENOU cenu? Přiměřenou čemu? Myslíš, že ceny všech současných knih v knihkupectvích jsou přiměřené jejich kvalitě, přínosu pro světovou literaturu nebo alespoň pro rozvoj či zábavu kupujícího čtenáře?
Slyšeli jste, že od příštíího roku klesne DPH na knihy? Dobře si pamatujte jejich dnešní ceny a pak v lednu srovnávejte :-)

to notburga: zkušenosti s antikvariáty máme identické. Zaplať Gutenberg za tento danielsonův Bazar.

KriKri
KriKri 03.07.2014 v 09:08

Tak konkrétně třeba tento uživatel http://www.databazeknih.cz/muj-bazar/jarvis-33028, který začal na bazar házet jednu knihu za druhou, a zrovna knihy, které byli na webu Levných knih jako novinky.
Konkrétně třeba kniha - Olive Kitteridgeová od Elizabeth Strout, nabízí jí za 149,-, přitom v Levných knihách je za 39,-, a takových tam má nespočet.
Jen mě to prostě naštvalo, a nepřipadá mi to jako fér jednání, že chce někdo na zdejším bazaru takto vydělat. Všimla jsem si více takových uživatelů.
Myslím, že je zbytečné sem dávat knihy, které mám namysli. Stačí otevřít stránky Levných knih a podívat se na jejich aktuální nabídku. Většinou se jedná o knihy, které jsou tam hned na úvodní stránce, takže ani není potřeba projíždět celý web.
Mimochodem. výše zmíněnému uživateli jsem psala, jestli mu to není aspoň trošičku blbé a ani neodpověděl.

KriKri
KriKri 03.07.2014 v 09:10

A pokud by šlo o stejnou knihu, v jiném vydání, nemám s tím problém, ale tady přímo bije do očí, oč jde...

Gnomo
Gnomo 03.07.2014 v 10:48

Bazárek je takové bolavé místečko DK :-)

Před koupi knihy doporučuji kontrolu například zde:

http://muj-antikvariat.cz/
http://www.antikvariat-5d.cz/

anebo v případě knih nových, zadat přímo např. do vyhledávače Google:
Heureka Babička drsňačka
a po kliku na odkaz, nám Heureka nabídne:
Dalších 29 nabídek od 167 Kč

Jináč, hyenizmus je vcelku běžná věc :-)

Text příspěvku byl upraven 03.07.14 v 10:57

elfos
elfos 03.07.2014 v 12:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Gnomo
Gnomo 03.07.2014 v 12:46

Na druhou stranu, proč nepomoci těm, kteří nevědomky spadnou, do nastražené pasti…
:-((
Alespoň ještě odkaz na levné knihy:
http://www.levneknihy.cz/
a je tam i pole Vyhledávání…

reader.007
reader.007 03.07.2014 v 19:04

krikri: myslím že drbeš cizí svědění. Každý obchod je otázkou nabídky a poptávky. Zajímalo by mne jestli taky takhle běháš po kamenných obchodech a kážeš o nepřiměřenosti cen protože u sousedů je lacinějc :-) Nech lidi ať se sami spálí na svých chybách, ono vodění občanů za ručičku "pro jejich vlastní blaho" má mnohdy fatálnější následky než je pár korun utracených v internetovém bazaru

Venezia
Venezia 10.07.2014 v 11:35

Pokiaľ viem, v antikvariátoch vykupujú knihy približne za štvrtinu ich ceny, veď musia aj oni platiť zamestnancov a nájom. Pokiaľ nejde o prvé vydanie či úzkoprofilový tovar, na predaji kníh nezarobíte.
Ako zákazníka ma ale poteší, keď kúpim novinku za 5 eur, a pritom v obchode stoji 15,90 /stalo sa mi viackrát/. Nikto vás nenúti ani neprinúti niečo si kúpiť, nie?
Všetko je otázka ponuky a dopytu. Napríklad nedávno boli ochotní ľudia zaplatiť za Roxolanu aj 500 Kč, za knihu čo vyšla pred tridsiatimi rokmi za 35 Kč, a aj teraz sa dajú nájsť inzeráty typu cena nie je problém.

Divil
Divil 14.07.2014 v 00:46

Docela by se mi zamlouvalo, kdyby byl v bazaru filtr na zobrazení knih podle bydliště (kraje) prodávajícího - poptávajícího. Přece jenom poštovné často tvoří poměrně značnou daň navíc ke knížce a lidé alespoň ze stejného kraje by pak takhle měli lepší možnosti k osobním předávkám.

Koka
Koka 14.07.2014 v 11:35

Divil, tvůj návrh mě fakt rozesmál. Zrovna nedávno jsem dojednala prodej jedné knížky s někým, kdo na DK vystupuje jako muž z Jihočeského kraje, a když došlo na sdělení jména a adresy, kam mám knihu zaslat, tak to byla žena v Jihomoravském kraji.
Taktéž jsem před časem korespondovala s pánem, který na DK píše slovensky a vystupuje jako Slovák ze Slovenska, když jsem vyslovila obavy, že poštovné za zaslání knihy by bylo do SK příliš drahé, prozradil mi, že je tuším z Kladna, nebo někde kousek od Prahy.
Takže filtr v Bazaru přes domocil by nic, opravdu nic neřešil, jenom by danielsonovi přidělal práci, kterou může věnovat něčemu opravdu užitečnému.



Vložit příspěvek