Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


Divil
Divil 06.10.2014 v 20:59

To už je nás teda docela dost... Před časem jsem tu o tom taky psal, že by se mi nějaký takový filtr taky zamlouval...

Michaluška
Michaluška 16.10.2014 v 10:10

Když si zde koupíte čtenou knihu, ale knihu "jako novou" "v perfektním stavu" "jednou čtenou" co od toho očekáváte?Já jsem poslední dobou nějak zklamaná :/ Když koukám na svoje jednou čtené knihy, i některé vícekrát čtené knihy ... asi mám jiné měřítko nebo nevím :(

Koka
Koka 16.10.2014 v 14:05

Michaluško, i jednou čtená kniha mohla být polita kakaem, ne? Počet čtení nemá vliv na zatékající strop, rozlité nápoje a pod.
Za sebe doufám, že jsem nikdy nikoho, kdo si odemne koupil knihu, neobelhala a popsala jsem stav knihy po pravdě. Např. minulý týden jsem prodala knihu, která se mnou 3 x byla u moře a to, že byla poprskaná mořskou vodou, bylo na těch stránkách znát. Přesto kupující nic nenamítala, byla o tom předem informována, a když jsem jí knihu předávala osobně, měla možnost zkontrolovat si její stav.
Zažila jsem však i opačný postoj: jedna zájemkyně se u mne ptala na knihu, kterou jsem opravdu četla jenom já, a to dvakrát. Ta kniha je opravdu, skutečně "jako nová" tedy nikde není poškozená, ušpiněná a pod. Ovšem - vyšla před 21 lety, a tak jí potenciální zájemkyně - aniž by jí viděla, vycházela jenom z roku vydání - ohodnotila slovy "ta kniha už má něco za sebou".

Text příspěvku byl upraven 16.10.14 v 15:02

adrelajda
adrelajda 16.10.2014 v 14:17

Každé čtení knihy se na knize projeví. Pokud Vám někdo pošle v bazaru čtenou knihu, zákonitě pokud jí někdo skutečně četl, je to na ni vidět. Pokud máte zájem o knížku "bez poskvrny" musíte jít do knihkupectví a tam si knihy přebrat a vybrat si opravdu tu novou. Obal knihy by snad neměl mít téměř nic společného s tím proč si tu knihu kupujete ne? jde přeci o to čtení jako takové..Podle toho co tu píšete asi spíš patříte mezi lidi, kteří nedocení hloubku obsahu knih ale barevnost a neposkvrněnost jejich obalu, aby jim kniha mohla zářit v knihovně....ale hold co člověk, to názor..

newtory
newtory 16.10.2014 v 15:56

Ono je medzi knihou v dobrom stave a knihou v dobrom stave dosť široké spektrum poňatia.Je jasné, že kniha ktorá "strávila" v poličke 20-30 rokov nemôže vyzerať ako nová, ale tá istá kniha v držaní pedantného a vnímavého človeka vyzerá inak, ako tá istá kniha v držaní neviem... nechcem sa nikoho dotknúť. Osobne som pár- krát požičal knihy. fungl nové, raz prečítané a vrátilo sa mi naspäť čosi, čo pripomínalo učebnicu matematiky po piatich rokoch "školskej služby".

Aiwa
Aiwa 16.10.2014 v 18:52

Hold versus holt: Prosím, neber/te to jako nactiutrhání nebo něco podobného, nemyslím to zle, ale nemohu si pomoci. Narážím na tuto záměnu poměrně často. Hold = projev úcty; vzdát někomu hold (tedy poctu) x holt = zkrátka, prostě; holt co člověk, to názor

Ke knihám: Stav přečtených knih je poměrně individuální záležitost. Moje knihy obecně vypadají jako nové. Vzpomínám na osud svých skript na literaturu. Přežila se mnou 4 roky na gymplu i učení k maturitě, ve výborném stavu a dokonce v obalech předána bratranci - opět 4 roky věrné služby a knihy stále v obalu a velmi dobrém stavu, poté předáno dalšímu příbuznému - obal zmizel, skripta vypadají, jako by po nich přeběhlo divoké stádo. Myslím, že příští cesta povede do kontejneru
Ještě jsem si vzpomněla na výpůjčky z nejmenované knihovny, která byla poněkud vyplavena, na pohled to problém nebyl, ale ten smrad...


Viki9
Viki9 16.10.2014 v 21:30

... slova mají svůj přesný význam a proto když někdo ohodnotí knihu kterou prodává přídomkem "v perfektním stavu", tak na ní nesmím najít sebemenší poškození ani lupou - perfektní prostě znamená perfektní ... pokud jí označí jako "jako nová", tak by se její stav měl velmi podobat té nové knize a ne nějaké umolousané podložce pod svačinu s tlačenkou ... a jak už zde trefně okomentovala Koka a s ní i Newtory, výraz ""jednou čtená" je naprosto nesmyslný s nulovou vypovídající hodnotou ...
... míchání hloubky obsahu a vzhledu je pak úplně mimo mísu - to bychom pak mohli třeba Kanta nabírat po listech ze silážní jámy vidlemi, když budeme preferovat jen tu hloubku ducha a tvrdit, že nám na fyzické podobě knihy nezáleží ...

siena
siena 16.10.2014 v 23:35

Ou, Viki9, sama výraz "1x čtená" používám. Míním tím právě to, že kniha není nová, že ji už někdo otevřel a v ní listoval, měl v ruce. Snad mi může být připočteno k dobru, že mi zatím nikdo koupenou knihu neomlátil o hlavu a párkrát i v hodnocení "ocenil" její stav:)
Popis je vůbec velmi subjektivní a ošemetný. Newtory můžete být pedant jak chcete, některý papír vám za takových 10-15 let, možná i dříve, sežloutne a nic moc s tím nenaděláte. Přesto si myslím, že i takovou knihu lze klasifikovat pojmem jako nová, jestliže je jinak bez poškození.

Text příspěvku byl upraven 17.10.14 v 00:17

newtory
newtory 17.10.2014 v 01:25

Óóó nie, nie, žltý papier ja veľmi rád. Patina, to je to krásne slovo pre tento B-hu milý jav. To je čosi čo ma vôbec neruší.

siena
siena 17.10.2014 v 01:33

Ano, ano, patina. Ale ne všichni mají pochopení, mám podobnou zkušenost co Koka...

newtory
newtory 17.10.2014 v 01:39

Komu sa nepáči žltý papier, ten nech si nakúpi veľa bielej kriedy a nech si vyrobí kriedový papier.

newtory
newtory 17.10.2014 v 09:58

A prišiel k nám SPAM. Nečekán a nevítán.

Michaluška
Michaluška 17.10.2014 v 10:53

Stav knihy, jako zažloutnutí listů jsem vůbec neměla namysli.Je jasný, že když je kniha vydaná před pár lety, nebude mít listy bílé!Že když je kniha jednou čtená, tak to na ní půjde znát.Nejsem padlá na hlavuSpíš jsem myslela špinavé nebo jinak poškozené desky nebo přebal. K takové knize přece nenapíšu "jako nová" nebo "ve výborném stavu" ne?Já než něco prodám, tak to detailně prohlížím a snažím se na všechno upozornit .... škoda, že to tak nedělají všichni nebo to možná každý vidí jinak?

No a názor adrelajda "Obal knihy by snad neměl mít téměř nic společného s tím proč si tu knihu kupujete ne? jde přeci o to čtení jako takové..Podle toho co tu píšete asi spíš patříte mezi lidi, kteří nedocení hloubku obsahu knih ale barevnost a neposkvrněnost jejich obalu, aby jim kniha mohla zářit v knihovně..." Viki9 se k tomu vyjádřila naprosto přesně :) Není co dodat :)

Elbereth13
Elbereth13 19.10.2014 v 09:08

Nebylo by nějak možné zautomatizovat odstranění knih z bazaru, když dojde k obchodu? Když se potvrdí, že je obchod dokončen a udělí se hodnocení, že by ta kniha z bazaru prostě zmizela? Za posledních pár dní, jsem měla zájem o několik knih, kdy mi prodávající napsal, že knihu již prodal, jen zapomněl vymáznout :(
Pokud je to celkem nová inzerce, tak to člověk i zkousne, ale pokud jsou to inzeráty staršího data???

Myslím, že by to prodávajícím ušetřilo práci a byl by i bazar pouze s aktuálními inzeráty.

reader.007
reader.007 20.10.2014 v 16:28

to je ale chyba těch prodávajících, nikoliv systému, protože pakliže vás někdo osloví s žádostí o knihu, ještě nemusí k obchodu dojít. Třeba se rozmyslí, zjistí že nemá peníze, unese ho mafie nebo já nevím co ;-)) no a vy pak kvůli zmařenému obchodu musíte inzerát zadávat znova

Elbereth13
Elbereth13 20.10.2014 v 21:10

Já jsem neřekla, že je to chyba systému. Vím, že je to chyba prodávajících.

reader.007
reader.007 20.10.2014 v 21:17

a já vím že jste to neřekla, narážím jen na to že kde není vůle tam není cesta

Elbereth13
Elbereth13 21.10.2014 v 17:39

Přesně :)
Jen mě unavilo, že na poslední 4 poptávky a sebou jse dostala odpověď, že je kniha prodaná, jen nebyl odstraněn inzerát :(

kuzmadva
kuzmadva 21.10.2014 v 20:00

Tohle vlastně není příspěvek o úplně "prodaných" knihách, anžto jsem knihu zaplatil ale knihu nedostal takže možná by to stálo za novou rubriku, nebo už tu tahle rubrika je?
No ještě měsíc počkám, ten kdo počká a nebo sedávej chlapče v koutě ono si najdou tě.

kuzmadva
kuzmadva 21.10.2014 v 20:14

Knihu za nejnepřiměřenější cenu (hergot to je slovo), jsem právě koupil, tedy vlastně nekoupil (oblečená a neoblečená....) ale jenom zaplatil, částkou celých 100kč. No a kniha zatím nikde. Počkám ještě měsíc a kdyz nic i potom, tak tady napíšu od koho na DK-bazar to bylo. Sice to bude houbec platné protože tohle je daň anonymitě, ale možná pak dotyčný/ná to zabalí a nebude šulit další.

siena
siena 21.10.2014 v 20:43

kuzmadva: Na každém profilu je odkaz - hodnocení v bazaru. Tam můžete svou stížnost napsat na dotyčného/dotyčnou hned...Samozřejmě netuším, jak dlouhé je to Vaše čekání. Ze své zkušenosti ale vím, že přihodit se může lecos, co odeslání pozdrží.

Text příspěvku byl upraven 21.10.14 v 20:52

kuzmadva
kuzmadva 22.10.2014 v 09:30

Siena: Díky za info. Zatím jsem optimista.

siena
siena 22.10.2014 v 09:48

kuzmadva: Nemáte vůbec za co. Zkuste být, trochu napovědět by mohlo stávající hodnocení. Držím palce...

Text příspěvku byl upraven 22.10.14 v 12:58

agnes.nemeckova
agnes.nemeckova 24.10.2014 v 13:27

Ráda bych se optala autorů webu zda by bylo možné přidat funkci, kde se porovná můj seznam, chci koupit se seznamem prodávajícího, abych viděla zda třeba prodává víc knih z mého seznamu. Procházení po jednom je stááááááášně zdlouhavé.... děkuju

akludad
akludad 31.10.2014 v 12:27

Nemohla by někde být třeba záložka, kde by si prodávajíci (samozřejmě dobrovolně) napsal, kde je možné převzít knížky osobně? Prostě - kraj, jméno, místo, konktretní podmínky si snad každý zájemce už vykoresponduje osobně



Vložit příspěvek