Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


notburga
notburga 04.11.2014 v 10:56

Nebo naopak. Vloží poptávku, já zareaguji, oni vše nadšeně odsouhlasí a pak kde nic tu nic... Podivný svět ;)

Koka
Koka 04.11.2014 v 11:21

Ano, je to tak - mám zkušenost s oběmi situacemi.
A nejnověji i s třetí: Na mojí nabídku přišla reakce: "Mám zájem o Vámi nabízenou knihu X.y. Je ještě k dispozici? Jsem z Prahy, a tak si jí mohu osobně převzít."
Vypadalo to velmi nadějně, uživatelka rovnou zareagovala i na větu, kterou píšu do svých inzerátů, že preferuji osobní předání v Praze. Nuže - odpověděla jsem jí asi za hodinu po jejím dotazu, nabídla jsem termín a místo setkání, včetně variant, prozradila své tel. číslo pro operativní domluvu. A pak - nic. Plynuly dny, uživatelka byla na DK snad denně, ale nereagovala na žádný "popoháněcí" dotaz - zda její zájem o knihu ještě trvá. Když jsem jí napsala, že už dlouho mám tu knihu v rubrice Bazar jako "Rozjednaný obchod" a chtěla bych vědět, zdali mám rezervaci držet či ne, následovala nečekaná reakce. Uživatelka mi velmi, opravdu velmi tvrdě napsala, že jednu jedinou zprávu, kterou mi poslala (a to tu, že knihu chce ode mne koupit a že si jí může i osobně převzít) nepovažuje za žádný "rozjednaný obchod" ale jenom za informativní kontakt. Rozjednaný obchod to prý bude, až si vyměníme více vzkazů a domluvíme detaily. To, že na moje vzkazy a návrhy detailů nereagovala, jí nikterak nevadilo.
Nakonec to dopadlo. Navrhované místo setkání slečna samozřejmě nepřijala, zdůvodnila to slovy, že "přece nepojede přes celou Prahu", tak jsem přes tu Prahu jela já, aby to ona měla poblíž zaměstnání. Na setkání přišla samozřejmě pozdě (což je ovšem doporučovaný postup pro všechny mladé průbojné manažery - nechat "klienty" čekat) a nakonec si tedy knihu koupila - místo podání ruky mi podala přílušnou minci, otočila se a zmizela v davu.
Cestou domů z toho chladného setkání jsem se usmívala, protože ta kniha a ta slečna jsou tak nekompatibilní v názorech a přístupech k světu, jak jen je možné být ....

Atuin
Atuin 04.11.2014 v 11:24

notburga : také máte takové zkušenosti, že ze sebe začne potencionální kupující, nebo již kupující dělat mrtvého, brouka?

Či osloví s tím já si to rozmyslím a pak banalitu rozmýšlejí čtrnáct dní i více, nebo mě má samotnou napadnout, že už si to dávno rozmysleli a nemysleli to vážně. Prostě tomu se člověk asi nevyhne.

Aiwa
Aiwa 04.11.2014 v 12:10

Já jsem bazar nikdy nevyužila, ale přesto mi sem tam přijde nabídka - nejlépe z nově založeného a úplně čistého profilu

notburga
notburga 04.11.2014 v 12:23

Atuin: mám jich už několik :) teď jsem bazar trošku protřídila a část knih odnesla na charitativní bazar, takže budou podobné žádosti asi trochu řidší.

Ale vůbec si neumím představit, jak podobné situace řeší uživatelé, kteří tu mají k prodeji třeba více než stovku knih?

Napadlo mě, že bych asi měla v podobných případech udělovat negativní hodnocení, ale nevím. zatím se k tomu nechystám ,ale až se jednou řádně naštvu... No, uvidíme. občas je to vážně k zlosti :)

Atuin
Atuin 04.11.2014 v 12:25

Aiwa - Ani tak nejde když přijde nabídka, jako automaticky ( na to reagovat samozřejmě nemusíte, to nemáte za povinnost), ale pokud vás někdo osloví, to se dá rozlišit. Nebo pokud už je obchod rozjednaný a kupující si umane dělat z prodejce tak trochu hlupáka. I to se stává. Prostě slušnost je odpovědět a to ze strany kupujícího ta ze strany prodávájího. Tedy pokud jste aktivní a něco vám tom nebrání.


Atuin
Atuin 04.11.2014 v 12:30

notburga : Já jsem dnes narazila na Bazar kde má někdo 3000 nabídek, to vůbec obdivuji jak to může zvládat. Já mám nyní dvě celkem čerstvé zkušenosti a třetí je patrně na cestě:-),ale jinak většinou jsou lidé ochotní, to bych jim křivdila. Přeju hodně štěstí.

BUBINA1971
BUBINA1971 15.11.2014 v 11:22

Měla jsem 2 poptáváné knihy,ale když mi příjde nabídka s cenou 650 Kč,není moje povinnost odpovědět.A stalo se mi to již vícekrát.Vyloženě sběratel nejsem.Jen mám ráda knihy.Většinou jsou to jen nabídky z nově založeného profilu,tudíž mám někdy pocit,že jde o podvodníky.Jako jsem si koupila od jedné paní údajně knihu,,jako nová,, a přišla mi v tak zuboženém stavu.Pravděpodobně nad ní snídala celá rodina.Tak jsem ji z prominutím dala k popelnicím a kupodivu zmizela.Koupila jsem si nakonec novou.A bazar už nikdy více.Nejsem tak bohatá,abych mohla kupovat levné věci.

Pejsánek
Pejsánek 15.11.2014 v 11:45

Návštěva antikvariátu.
Moje dnešní návštěva antikvariátu:
Slečna za pultem. Na stěně visí
velká fotografie Jana Wericha a hned vedle Oldřich Nový.
Já: Slečno kolik stoji ty fotografie?
Slečna: Těch dvou chlapů?
Já: Ano těch dvou herců.
Slečna: Se musím zeptat. A to sou herci?
Já: Ano, to jsou, respektive za svého života herci byli. Vy nevíte kdo
na těch fotografiích je?
Slečna: Ne! Akorát toho s bradkou jsem viděla, jako malá, v nějaký pohádce.
Já: Vy jste studentka?
Slečna: Nó. Letos maturuju.
Já: Vzhledem k tomu že letos maturujete, fakt nevíte kdo je Jan Werich
a Oldřich Nový? (Dobře, toho Nového bych ji odpustil)
Slečna: Ne!
Já: Hm. A chodíte například do kina nebo do divadla?
Slečna: Ne!
Já: A co vás baví, když máte volno.
Slečna: Serfuju po internetu a poslouchám muziku.
Já. No? (S nadějí) A jakou muziku?
Slečna: Justina Biebera. Ten je Boží.
Já: Hm. A budete dál studovat?
Slečna: Nó. Vejšku. Chtěla bych studovat ŽURNALISTIKU........(!!!!!!!)
A PSÁT O SLAVNEJ LIDECH. TO BY MĚ BAVILO.
Já: Bez pozdravu, mizím v pražských ulicích a jen davy lidi kolem mi
brání, abych nahlas neřval: Ten Novotňák ( Pavel Novotný měl pravdu.)
Je to všechno pakáž nevzdělaná a nic jiného si nezaslouží než abychom
jí dnes a denně oblbovali bulvárem. Jejich mozkovna totiž na nic
jiného nestačí.
Huch. To bylo peklo.
=

helenkan
helenkan 15.11.2014 v 13:06

Pejsanek:To jste měl dost hroznej zážitek.Její studia bych chtěla vidět a jak může někdo s takovýma znalostma studovat a ještě pomýšlet na vysokou,to už vůbec nechápu.:( S podivem,že prošla základkou :)))) Jen musíme doufat,že s takovou mozkovnou jich není většina.

notburga
notburga 16.11.2014 v 10:25

Já tedy odpovídám i ve chvíli, kdy mi přijde nabídka příliš drahá. Ona půlminuta mi neublíží a mám z toho lepší pocit :) Taky jsem tu kdysi začínala jako nová s tezí, že mám v knihovně jistě poklady za několik stovek a ve finále jich bylo o mnoho méně, než jsem čekala.

Špatná zkušenost se zakoupenými knihami zatím žádná. Spíš naopak; i když měla být kniha podle popisu v salátovém vydání, přišla v mnohem lepším stavu. To některé moje antikvariátní kousky jsou v horším stavu. Ale mám možná trochu posunuté hranice. Onehdá jsem tchýni ukázala knihu za pár korun, starší vydání, zažloutlé stránky, trochu potrhané, poškrábané desky a sem tam rezatý flíček. Dle mého byla v super stavu, vzhledem k okolnostem. Tchýně se zatvářila, jako bych ji podávalo něco přinejmenším smrtelně jedovatého a couvnuvše o dva kroky prohlásila, že takový hnus by si mezi knihy nedala.

Jsem divná, no :DD

Pejsánek
Pejsánek 16.11.2014 v 11:19

To chce vylepšit obal knihy. Zabalit ji do staniolu. Takový případ znám. Lesknoucí se knihovna.

Klamm
Klamm 16.11.2014 v 19:50

Pejsánek: (Návštěva antikvariátu)
Je to drsné a smutné. Každá generace má holt své modly a i takový géniové jako byl Werich, bohužel upadnou časem v zapomnění. Já zase pro změnu nevím, kdo je Justin Bieber...
Doporučuji nahlédnout do knihy Digitální demence od Manfreda Spitzera.

Pejsánek
Pejsánek 17.11.2014 v 05:30

Když člověk zdementní ekologicky věkem, je to pohoda. Ale zdementnit už ve školním věku ? To je výdobytek dnešní doby. Když jsem včera viděl v TV že ze 40ti žáku neudělá nikdo kotrmelec byl jsem překvapený. Myslel jsem že to jeden udělá. Neříkám tomu opatrnicky DEMENCE, ale DEGENERACE. Duševní i tělesná. V zdravém těle zdravý duch. A dnešní děti moc zdravé tělo nemají. Je to krásná JOBOVKA.

Leiah
Leiah 18.11.2014 v 17:44

Zkousela jsem se ptat (uspesneho) gymnazisty a Noveho nepoznal vubec a u Wericha rekl, ze je to ten dedek z filmu pro pametniky. Myslim si, ze je to normalni, protoze ja taky neznam dnesni herce typu Madla apod. Nemyslim si, ze znalost celebrit z 'davnoveku' (z pohledu dnesnich deti) je nejakou povinnosti. A celebrit vubec, pokud dany student nestuduje zrovna filmove a divadelni umeni. Sama jsem nikdy filmy rada nemela a nemam, tak proc to nekomu vnucovat... Jinak, Wericha znam diky tomu, ze jsem ho jako dite videla v par pohadkach, ze existoval Oldrich Novy vim, ale sama jsem ho nikdy v nicem nevidela a ani mi to nechybi. Kdyz se zeptam napr. na Jarmilu Novotnou, kolik lidi ji bude znat? A to byla hvezda svetoveho formatu a ne jen toho domaciho...

Luciga
Luciga 19.11.2014 v 11:43

Nebylo by možné filtrovat knihy v bazaru i podle ceny? Díky...

reader.007
reader.007 19.11.2014 v 11:55

Luciga: to by Vám bylo houby platné, dost inzerujících (a zrovna před minutou jsem na jednoho takového narazila) inzeruje cenu 1,- a v inzerátu se píše "cena dohodou". Jaké má potom takové filtrování smysl?

binysek
binysek 19.11.2014 v 12:32

reader.007 - to je zde obvyklý nešvar

reader.007
reader.007 19.11.2014 v 13:17

Binysku: proto říkám že další filtrování je kontraproduktivní

Luciga
Luciga 19.11.2014 v 14:00

Škoda.... i když těch poctivých, kteří cenu uvedou, je také dost :). Mně by to vyhovovalo především u dětských knížek - syn má potřebu knihu vlastnit a ne ji mít jen půjčenou. Takže bazarové knihy pro něj vybírám i podle ceny.

reader.007
reader.007 19.11.2014 v 14:08

To chápu, syn je můj člověk :-)) ale tohle není prvoplánově bazar, spíš místo kde si knížky "oťukat" než je opravdu koupíte, možnost nákupu a prodeje je takový malý bonus, i když není bez chyb. Na to je vychytanější Aukro apod.

Luciga
Luciga 19.11.2014 v 14:17

:) je mi to jasné. To nic, byl to jen pokus. Také raději knihy vlastním, jen jsme na tom hůř s místem.

reader.007
reader.007 19.11.2014 v 14:28

to tady asi každý :-))) čteřkaření je tu určitě méně populární než přeplněný byt

Dan
Dan 19.11.2014 v 15:03

Bazar zde sice je takovy bonus, ale ne maly bonus :-) Uz se zde pres nej prodalo 140 000 knih.

reader.007
reader.007 19.11.2014 v 17:00

Zdravím Dane, ale hlavní účel k vytvoření DK to nebyl, ne? ;-)

Text příspěvku byl upraven 19.11.14 v 17:00



Vložit příspěvek