Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


Koka
Koka 19.11.2014 v 18:42

Reaguji na slova "... těch poctivých, kteří cenu uvedou ....". Také patřím mezi ty, kteří občas, u některých knih, kde nemám srovnání, napíšu do nabídky cenu 1 Kč a do textu inzerátu "cena dohodou". A přitom se nepovažuji za nepoctivou ani za vychytralce, který chce někoho oklamat. Jednoduše nevím, kolik si mám za knihu říct, kolik je někdo ochoten mi zaplatit. Tak co tam mám napsat? Poradíte mi, vy všichni, kteří takový postup odsuzujete?
A jen tak mimochodem uvedu zajímavost: Pokud se mi i někdo na takový inzerát ozve, tak obyčejně si velmi detailně přečte celý jeho text (to poznám z reakce), jenom tu větu "Cena dohodou" snad pokaždé přečíst opomene a očekává, že to bude za tu 1 Kč. Proto i touto cestou sděluji případným zájemcům, abychom předešli nedorozumění: pokud bych si opravdu myslela, že některá moje kniha má tržní hodnotu 1 Kč, rozhodně bych jí nenabízela v Bazaru, ale ta by dřív nebo později skončila v kontejneru na separovaný odpad.

siena
siena 20.11.2014 v 06:07

Také moc nerozumím, proč jsou výše zmiňovaní prodejci označeni jako nepoctiví. Vzhledem k tomu, že u nabídky knihy neexistuje možnost napsat cena dohodou, jako je u poptávky, není mnoho způsobů, jak uvést jinak. Ani nevidím nic špatného na tom, dohodnout si cenu přímo s potenciálním kupcem.
Domnívám se, že každého soudného člověka napadne, že když je někde uvedena 1 Kč, že je za tím nejspíše něco podobého. A naopak, kde je u knihy, která je součástí nějaké série, cena vyšší, že to bude prodejní cena za komplet.

Text příspěvku byl upraven 20.11.14 v 06:51

reader.007
reader.007 20.11.2014 v 12:52

No, já bych možná nevolila tak silná slova jako "nepoctivý prodejce", toho si představuji opravdu jinak, na druhou stranu chápu že to zklame potenciálního kupce protože tu každopádně jsou i ty knihy prodávané opravdu za cenu poštovného.

Ne že by neměly žádnou cenu, ale prodejce se jich chce zbavit, pokud možno rychle a je mu líto je dát do sběru nebo rovnou hodit do popelnice a antikvariáty (co si budeme povídat) taky mnohdy reagují spíš odmítavě. Ta minimální cena je pak motivační pro lidi, kteří o knihu třeba stojí, ale kdyby je vyšla dráž než si mohou/chtějí dovolit (a že pošta není zrovna zadarmo) raději od koupi upustí...

binysek
binysek 20.11.2014 v 17:02

to já nevím, že nelze napsat "cena dohodou" ještě jsem neprodávala, ale hledám a tam se to napsat dá.

siena
siena 20.11.2014 v 19:46

Když se vkládá kniha do bazaru, do prodeje, musí se vyplnit částka. Když zůstane políčko prázdné, či slovně komentované, objeví se:
"Cena knihy musí být číslem a nesmí být 0" - a nevloží se nic.
"Cena dohodou" je možné vyplnit jen u poptávky.

Text příspěvku byl upraven 20.11.14 v 22:20

Koka
Koka 20.11.2014 v 21:10

Sieno, děkuji, žes to těm, kteří to neznají, vysvětlila. Obávám se totiž, že někteří uživatelé DK jsou schopni odsoudit zadavatele inzerátu, aniž by se přesvědčili, jak to vlastně je. Místo vzájemného obviňování však navrhují spíše - a hned svůj návrh realizuji - položit otázku provozovateli DK: Dane - bylo by možné upravit funkce DK - Bazar tak, aby šlo zadat i do inzerátu na prodej, do rubriky cena, místo povinné číselné hodnoty slovní "doprovod", např. dohodou, nabídněte cenu a pod.?


Dan
Dan 20.11.2014 v 23:39

to Koka: To právě nechci, proto je povinná číselná hodnota. U velkého množství knih by pak bylo "dohodou" a potenciální kupec by musel všechny obepisovat a domlouvat cenu. Když něco prodávám, musím umět ohodnotit za kolik to chci prodat. Druhý důvod je, že uvažuji (do budoucna) o filtrování dle ceny, kde je rovněž nutné mít čísla.

Koka
Koka 21.11.2014 v 11:07

Ano, chápu. Nechci do toho rýpat více, než si tato problematika zaslouží, ale jenom se zeptám:
"Když něco prodávám, musím umět ohodnotit, za kolik to chci prodat." Pokud toto platí a v platnosti zůstat nadále musí, proč to neplatí i v případě, když něco kupuji? Tehdy nemusím vědět, kolik jsem ochoten dát, a mohu tam napsat "cena dohodou". To mi přijde nevyvážené.

Atuin
Atuin 21.11.2014 v 12:13

Souhlasím absolutně s Koka. Nevidím žádný rozdíl mezi prodávajícím a kupujícím. Oba musi vážit na stejných vahách, stejné věci a okolnosti. Když to lze na jedné, mělo, nebo mohlo by to jít i na druhé, nebo by to nemuselo na žádné.
Debata je v podstatě zbytečná. Každý člověk zjistí jak se věci mají a podle toho se zařídí. To je snad maličkost. Kliknout. Prodávájící taky není vědma, aby odtušil co znamená cena - rozumná, nebo lidová-
Pokud se budu po nějaké knize poptávat, musím vědět kolik chci za knížku chci zaplatit. Dohodnout se mohu vždy.
Ale Koka má pravdu není nutné to dál rozvádět. :-)

Luciga
Luciga 21.11.2014 v 12:48

Já v tom přeci jen ale rozdíl vidím. Jako kupující totiž tu danou knihu/věc ani nemusím chtít - jenže její nabídka případně cena mne přesvědčí, že ji vlastně potřebuji. Coby prodávající bych ale měla mít představu, kolik za danou knihu/věc chci utržit, případně zda se jí potřebuji zbavit a dávám za symbolickou částku.
Nicméně k diskuzi - Dan už mi vlastně odpověděl, že někdy do budoucna se filtrování dle ceny možná dočkám :). Viz: "Druhý důvod je, že uvažuji (do budoucna) o filtrování dle ceny, kde je rovněž nutné mít čísla."
Tak snad ta budoucnost přijde brzy resp. dříve než naučím syna si knihy půjčovat.

Jihorka
Jihorka 21.11.2014 v 12:58

Danielsona chápu a v jeho názoru vidím logiku.
Možná by stačilo se zamyslet nad tím, že předmětem koupě je určitá kniha, nikoli jen nějaké dílo. Ona ta Kytice má pořád stejný text, ale konkrétní kniha může být v různém stavu a podle toho se odvíjí i cena. Předpokládat, že tohle má odhadnout kupující a nikoli prodávající, který má knihu ve svém držení, je ve světě internetu hodně zvláštní představa. Nebo opravdu předpokládáte, že případný zájemce se pojede na knihu nejprve podívat, aby ji kupujícímu ocenil?
Tak se možná může chovat člověk, který na prodeji chce vydělat co nejvíc a dává knihu do dražby. Tam chápu, že se začíná na kačce.
To nelze srovnávat s inzerujícím poptávajícím, který nemůže mít představu, v jakém stavu mohou případní prodávající knihy vlastnit.

elfos
elfos 21.11.2014 v 13:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Azizi
Azizi 21.11.2014 v 13:28

Mne sa to páči tak, ako to je. Ak má predávajúci pri knihe napísané "dohodou", skôr by ma to odradilo, ako keby som hneď vedela na čom som. Možno je to tým, že nie som veľmi vyjednávací typ :)
Na druhej strane ako kupujúca si neviem dosť dobre predstaviť, ako by som mala určiť presnú cenu. Mám dať cenu, ktorá by sa mi najviac páčila? Alebo takú priemernú? Či svoj úplný strop? Jasne, že keď uvediem svoj strop, každý mi ju ponúkne zaň. Bolo by to hlúpe, ale zas na druhej strane ak by som ho neuviedla, mohla by som sa pripraviť o možnosť sa k tej knihe dostať. A druhá vec je aj spomínaný stav knihy, konkrétne vydanie atď.

Text příspěvku byl upraven 21.11.14 v 13:28

May
May 05.12.2014 v 07:59

Mám dotaz - prosbu - či co :-)
Dnes jsem chtěla dát hodnocení za obchodování uživateli s nímž už jsem jednou obchodovala ..... Samozřejmě jsem chtěla zachovat původní velmi dobré hodnocení a přidat další .. Bohužel se mi první přepsalo dnešním a původní hodnocení zcela zmizelo .-( Vzhledem k tomu, že asi každý reaguje na počet a typ hodnocení, je to škoda .-(
Děkuji Helena

Koka
Koka 05.12.2014 v 19:08

May, ano, je to tak. Obchodovat můžeš s někým třeba i jednou týdně, ale dát mu hodnocení můžeš jenom jedinkrát za život . V nápovědě o užívání Bazaru toto upozornění schází, ale v nějakém diskusním vlákně už jednou bylo zmíněno. Je to fakt mrzuté. Také - než jsem to zjistila, jsem skvělému člověku "přepsala" výmluvné, mnohaslovní hodnocení na banální "v pořádku, děkuji", jen proto, že jsem nechtěla podruhé psát totéž. Pak to první, mnohem příznivější a výmluvnější hodnocení zmizelo a bylo nahrazeno druhým, sice kladným , ale strohým. Působilo to dost trapně vůči tomu uživateli, který asi netušil, proč jsem změnila na něj názor.

May
May 05.12.2014 v 19:59

Netušila jsem to :-( stalo se mi to poprvé .... A taky mi přišlo hloupé vůči kupující, že se mi smazalo prvotní hodnocení .. Děkuji za vysvětlení, domnívala jsem se, že je to chyba a někdo bude schopen to opravit ..... Je to škoda, protože obchodování se slečnou bylo velmi pohodové a příjemné v obou případech a byla bych ráda, kdyby to kdokoli, kdo s ní v budoucnu bude chtít obchodovat věděl .... A taky aby budoucí kupující/prodávající věděl i to, že mám dvojnásobnou dobrou zkušenost ....
Díky za info :-)

sluninka
sluninka 12.03.2015 v 10:21

Dobrý den, není nějaký způsob jak si převést nabízené knihy v bazaru do formátu xlsx?

bambucccha
bambucccha 21.04.2015 v 10:10

Omlouvam se. Jsem registrovana pod jmenem bambucccha. Hades tam bohuzel zadne hodnoceni nemel/a. Aktívní byla nekolikrat za celou dobu komunikace... psala mi zpravy a najednou je profil zrusen...

notburga
notburga 21.04.2015 v 10:48

To se mi také stalo... Určitě máte číslo účtu, tak jedině s tím dojít a podat trestní oznámení na policii. U mě šlo o 250 Kč, takže jsem to nechala být - ještě malá částka za ponaučení, mohla jsem dopadnout hůř.

notburga
notburga 21.04.2015 v 10:57

Ještě mě napadá u té banky - nesmíte tam jít a říct, že vás dotyčný okradl. Musíte tvrdit, že jste omylem poslala platbu na špatný účet. Pak už banka dotyčného sama kontaktuje a je možné, že on se zalekne a peníze vrátí. Já na to bohužel přišla pozdě...

siena
siena 21.04.2015 v 12:07

Já si nemyslím, že by chtěl Bambucchu někdo peskovat. Uživatelka založila nové vlákno a do jeho názvu vložila samotné sdělení. V tomto případě není jasné kdo píše, proto ta reakce paní Moserové...
Bohužel, všude se najdou různí vykukové:( Přesto si myslím, že služba "Hodnocení v bazaru" je velmi užitečná a míru rizika snižující. Ráda bych znovu apelovala na všechny prodávající, ale hlavně na kupující, aby je nezapomínali psát...

Text příspěvku byl upraven 21.04.15 v 13:30

bambucccha
bambucccha 21.04.2015 v 13:04

Dekuji vsem co napsali za rady a hlavne, ze meli zajem a chut napsat. Kupovala jsem knihy uz trikrat a to s velmi kladnym hodnocenim, primo vynikajicim. Tak me ani ve snu nenapadlo, ze takle dopadnu. Kupovala jsem od dotycne osoby dve sady knih za 800,- a plus 100,- postovne, cize celkove jsem poslala na dany ucet ze zprav 1700,- Kc. S pritelem jsme se domluvili, ze to zkusime pres policii. Byt to castka kolem 500,- tak se na to s prominutim vyseru. Az neco vyresim, tak napisu. Zatim jeste jednou moc dekuji a preji hezky den...

Jirkous3
Jirkous3 25.04.2015 v 12:47

Dobrý den, uživatelce Hades jsme taky naletěli. Objednal jsem dceři knihy a bohužel mě nenapadlo si zkontrolovat důvěryhodnost. Nad penězi už jsme v podstatě zlomili hůl, ale chci alespoň zveřejnit číslo účtu. Přeci jen se zde může opět vyskytovat pod jinou přezdívkou.
č.ú. Hades: 103781.............................

Text příspěvku byl upraven 29.07.15 v 20:56

radim0946
radim0946 12.05.2015 v 03:10

Zdravím, sháním knihy z edice KOD - přesněji tyto tituly - můžete nabídnout (s cenou)? Děkuji moc
1
2
3
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
19
20
21
22
25
26
28
32
41
42
46
47
51
54
56
62
64
68
71
75
77
78
80
82
85
94
97
98
99
104
111
113
114
138
144
159
162
177
180
182
183
190
192
193
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
208
209
210

pajonek
pajonek 12.05.2015 v 14:44

..tady máš kodovek šest stran, a jiné antikvariáty mají spoustu kodovek, jen ty první čísla budou mít možná někde vyšší cenu... a pokud objednáš za slušnou cenu, tak nebudeš platit ani poštovné
http://antikvariat-fryc.cz/kategorie/kod



Vložit příspěvek